הכירו: עכביש ה"פליק-פלאק"

חוקרי החרקים בעולם כבר היו בטוחים שהטבע לא יוכל עוד להפתיע אותם, עד שהגיע עכביש ממרוקו ששינה את תפיסתם. "סברנוס רכנברגי" - הידוע יותר בכינוי "עכביש הפליק-פלאק" - סיפק לחוקרים זווית חדשה ומעניינת על תנועתם של עכבישים. זווית שאימצו גם מומחים לרובוטיקה, שפיתחו מודל של רובוט בדמותו

אל משפחת העכבישים הצטרף השבוע חבר חדש וגמיש מלב מדבריות מרוקו: הכירו את "סברנוס רכנברגי", המוכר יותר בכינוי "עכביש הפליק-פלאק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הכינוי הלא שגרתי קיבל פורק הרגליים הקטן הודות לכישוריו האקרובטיים לדלג מעל החוליות במדבר החם. הפעם הראשונה שבה נצפה העכביש בפעולה הייתה בשנת 2009, אז הבחין בו חוקר חרקים גרמני שפשוט נשבה בקסמו. "אני חוקר עכבישים כבר 30 שנה והוא לא מפסיק לרתק אותי", סיפר החוקר, ד"ר אינגו רכנברג. "בצורת הדילוג הייחודית הזו, הוא למעשה הופך את עצמו למעין גלגל ומכפיל את מהירות התנועה שלו כשהוא חש סכנה. הוא העכביש היחיד שמסוגל לדלג כך".

לא רק חוקרי העכבישים התרשמו מטכניקת הדילוג של העכביש הקופצני. מומחי רובוטיקה מגרמניה שבחנו את תמרוניו ופיתחו בהשראתו מודל של רובוט שעתיד לנוע כך על קרקע המאדים. המפתחים מעריכים כי הטכניקה הייחודית מהווה פתרון לתנועה מהירה וקלה של רובוט מחקר על שטחו ההררי של הכוכב.