פוטין: "כל כוחותינו נסוגו מגבול אוקראינה"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הודיע בחגיגיות שכוחות צבא רוסיה נסוגו לבסיסיהם, אבל במערב חושבים אחרת. בברית נאט"ו ובארצות הברית אמרו כי לא זיהו שום תנועה של כוחות מהגבול, ובאירופה כבר מתכננים עוד סנקציות על רוסיה

נסוג או לא? פוטין (רויטרס)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הודיע היום (ד') כי כוחות הצבא הרוסי נסוגו מהגבול עם אוקראינה. "אומרים לנו כל הזמן שכוחותינו בגבול רוסיה הם מקור לדאגה", אמר פוטין לסוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס". "היום הם לא נמצאים בגבול. הם במקומות בהם הם עורכים אימונים רגילים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, בנאט"ו, שם מעריכים כי כ-40 אלף חיילים רוסים נמצאים סמוך לגבול אוקראינה, לא מתרשמים מההודעה. "אין שום סימנים לשינויים בעמדות הצבא בגבול", אמר בכיר בברית לסוכנות הידיעות רויטרס.

גם בארצות הברית לא סבורים כי התרחש שינוי משמעותי כלשהו ביממה האחרונה. "היינו יודעים אם רוסיה הייתה נסוגה באמת, ואנו קוראים לה לעשות זאת", אמר דובר משרד ההגנה האמריקני קולונל סטיב וורן.

במקביל, באירופה נערכים להרחבת הסנקציות על הקרמלין ועל חברות הקשורות אליו. דיפלומט אירופי העריך כי כבר ביום שני יאשר האיחוד את הרחבת הרשימה של חברות ואנשים עליהם מוטלים עיצומים.