מוניקה לווינסקי שוברת שתיקה

16 שנים לאחר שנחשפה פרשיית הבגידה של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קילנטון, מוניקה לווינסקי - המאהבת שעמדה במרכז הפרשה, נחשפת. לווינסקי החליטה לספר את סיפורה למגזין "וניטי פייר", שם היא מעידה על הקשיים שהציפו את חייה במרוץ השנים, על הקושי למצוא עבודה ועל המחשבות האובדניות שפלשו לחייה מאז המקרה

מוניקה לווינסקי. ארכיון (רויטרס)

המאהבת של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, חשפה אתמול (ג') פרטים חדשים על יחסייה עם הנשיא במגזין "וניטי פייר". 16 שנים לאחר המקרה ועשר שנים מאז הראיון האחרון שהעניקה אומרת לווינסקי "אני עצמי מאוד מתחרטת על מה שקרה ביני לבין הנשיא קלינטון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לווינסקי בת ה-40, סירבה לדבר עם התקשורת במשך השנים. סירובה הוביל אמצעי תקשורת מסויימים בארה"ב לטעון כי הקלינטונים שילמו לה על שתיקתה. "הגיע הזמן להפסיק להלך על קצות האצבעות בנוגע לעברי ובנוגע לעתיד של אחרים", כתבה לווינסקי. "אני נחושה ליצור סוף אחר לסיפור שלי".

בהמשך סיפרה לווינסקי על הקושי הרב שנוצר מאז החשיפה. היא העידה כי אף התעורר בה הרצון לשים קץ לחייה במהלך השנים, לצד הקושי בלמצוא עבודה ראויה רק בגלל הפרשה עם קלינטון.

מוניקה וביל. ארכיון (רויטרס)

"רצו אותי למשרות רק כדי שיוכלו להשתמש בפרסום שלי"

"היחסים בינינו היו בהסכמה מוחלטת. אבל תחושת 'הניצול' הגיעה אחרי חשיפת המקרה, כאשר הפכו אותי לשעיר לעזאזל כדי להגן על משרתו רמת הכוח. בגלל שמעסיקים אפשריים התייחסו ל'היסטוריה' שלי, לא 'התאמתי' למשרות רבות. לעתים זה אף היה הפוך, רצו אותי למשרות רק כדי שיוכלו להשתמש בפרסום שצברתי בעקבות חשיפת המקרה".

את ההחלטה להיחשף מחדש הצדיקה לווינסקי ברצון שלה לסייע לאחרים. "אולי באמצעות חשיפת הסיפור שלי, אני אוכל לסייע לאחרים ברגעים האפלים שלהם, רגעי ההשפלה. הגיע הזמן לשרוף את הברט", אמרה תוך התייחסות לפריט הלבוש שהיה מזוהה איתה כשהפרשה התפוצצה.

מנגד טוענים כבר בארה"ב כי לרצון המחודש של לווינסקי להיחשף, יש קשר לשאיפותיה של הילארי - אשתו של ביל. מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר, עשוייה להתמודד במירוץ לנשיאות שייערך בשנת 2016, וכבר עכשיו עולות תהיות בנוגע להשפעת פרשיית הבגידה הגדולה ביותר בהיסטוריה של מוסד הנשיאות האמריקני על הקריירה של הילארי.