זריף: "אירן מונעת שינה מנתניהו"

שר החוץ האירני זכה לביקורת מבית לאחר שכינה את השואה "רצח עם". הוא נדרש להגן על דבריו בפרלמנט, שם הבהיר כי ישראל מחפשת כל הזדמנות לפגוע במוניטין של אירן, ועל כן הוא נמנע מהכחשת שואה. "המדיניות הנוכחית מדירה שינה מעיני נתניהו ומבודדת אותו", הוסיף

מסר מרגיע ותוקפני כאחד. זריף (סוכנויות הידיעות)

קרא לשואה "רצח עם" - ותוחקר על ידי הקיצונים: שר החוץ האירני, מוחמד ג'וואד זריף, תוחקר היום בפומבי בפרלמנט האירני, לאחר שדבריו התפרשו כהכרה בשואה. זריף הבהיר בתשובה למחוקקים כי הכחשת השואה פוגעת בתדמיתה של אירן: "כל עוד אני שר חוץ, לא אתן למוניטין של אירן להיפגע על ידי הצהרות אלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

השר התראיין לאחרונה לרשת ABC האמריקנית, ובמהלך הריאיון קרא לשואת היהודים "רצח עם". המחוקקים הקיצונים דרשו ממנו הבהרות, לאחר שהדברים העידו לדבריהם על שינוי מדיניות. זריף הסביר כי אמנם אחמדינג'אד טען ב-2005 שהשואה הייתה "מיתוס", אך מחליפו רוחאני נמנע מאמירות אלו.

עוד הבהיר זריף כי המדיניות הנוכחית מתואמת עם המנהיג העליון עלי חמינאי. בהמשך דבריו, שהועברו בשידור חי לכלל המדינה, אמר זריף כי המשטר הציוני ינצל כל הזדמנות כדי למתוח ביקורת חריפה על מדיניות אירן בנושא.

נמנע מהכחשת שואה? חמינאי (רויטרס)

זריף הציג בהמשך את המדיניות המתונה של אירן כלפי העולם, אשר כוללת ליברליות ויחס שווה למיעוטים. כמו כן אמר זריף כי המערב והמשטר הציוני מנהלים "תעמולה חריפה" נגד אירן, אך המדיניות החדשה של אירן "מדירה שינה מעיני נתניהו".

שר החוץ הוסיף כי הסנקציות האכזריות של המערב נועדו להחליש את אירן, אך נכשלו במשימתן, ולכן "השלווה והנחמה נלקחה מנתניהו, שהפך למבודד, וזה ניצחון גדול עבור כל כוחות ההתנגדות". לאחר התחקור, הודיעו המחוקקים כי הם "מסופקים מההסבר של זריף".