אוקראינה: 30 בדלנים נהרגו בקרבות בסלביאנסק

בקרבות באזור העיר סלביאנסק נהרגו כ-30 פרו-רוסים, לאחר שאתמול תקפו הבדלנים את הכוחות האוקראיניים במארב קטלני. נשיא צרפת פרנסואה הולנד הזהיר כי אוקראינה נמצאת על סף מלחמת אזרחים, וגרמניה הוציאה אזהרת מסע לאזור

העימותים בסלביאנסק נמשכים (רויטרס)

שפיכות הדמים באוקראינה נמשכת: שר הפנים האוקראיני הודיע היום (ג') כי יותר מ-30 בדלנים פרו-רוסים נהרגו בלחימה בסמוך לעיר סלביאנסק במזרח המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מעריכים שהטרוריסטים איבדו יותר מ-30 אנשים", עדכן שר הפנים בעמוד הפייסבוק. אתמול התחדשה הלחימה באזור סלביאנסק, לאחר שמורדים פרו-רוסים תקפו כוחות אוקראיניים במארב. על פי הדיווח, ארבעה אנשי ביטחון אוקראינים נהרגו ו-20 נפצעו, וארבעה מורדים מתו בתקרית.

התושבים בסלביאנסק הביעו תקווה כי העיר תפסיק להיות אזור קרבות: "אנחנו מקווים שהממשלה בקייב תשמע את התושבים, תפסיק לתקוף ולא יהיו עוד קורבנות", אמר דמיטרי, תושב העיר, שקרא למשאל עם "כדי שכל העולם יידע מה אנחנו רוצים".

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הבהיר היום כי לדעת הצמרת ברוסיה, יהיה זה "לא שגרתי" לקיים בחירות באוקראינה בזמן ש"הממשלה מפעילה את הצבא נגד אזרחים". לברוב הביע התנגדות גם לסבב שיחות נוסף בין המעצמות בנוגע למשבר באוקראינה, בטענה כי הדיונים "הולכים סחור סחור" ללא נציגים מהאזורים דוברי הרוסית.

הדגיש את חשיבות הבחירות. הולנד (חדשות 2)

"פוטין לא רוצה שהבחירות יתקיימו"

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, הזהיר כי אוקראינה נמצאת על סף מלחמת אזרחים, אם הבחירות לנשיאות לא ייערכו בסוף החודש. בריאיון לתקשורת הצרפתית, אמר הולנד כי צרפת וגרמניה "עושות ככל יכולתן" על מנת שהבחירות יתקיימו במועדן.

"המטרה היחידה שלנו היא לקיים את הבחירות, כי אם זה לא יקרה, יהיה תוהו ובוהו", הסביר הולנד, שהוסיף כי המטרה היא ש"הנשיא הזוכה יהיה לגיטימי בעיני כולם. פוטין לא רוצה שהבחירות יתרחשו, וזה תלוי בנו לשכנע אותו".

שר החוץ הגרמני, פרנק-וולטר שטיינמאייר, הזהיר גם כן כי המתיחות באוקראינה עלולה להתדרדר למלחמה. "אנחנו במרחק צעדים ספורים מעימות צבאי", אמר בריאיונות לתקשורת האירופית. "העימות מתקיים בעוצמה שלפני זמן קצר לא האמנו שתהיה אפשרית".

במקביל, הוציאה גרמניה אזהרת מסע לקרים, שסופחה על ידי רוסיה: "בעיני ממשלת גרמניה, קרים שייכת לאוקראינה, אך נשלטת על ידי רוסיה". כמו כן הורה השר לאזרחיו לא להגיע למזרח ולדרום אוקראינה, בשל העימותים האלימים.