ארה"ב: להבות מכלות בתים ועצים

עשרות בתים עלו באש ותושבים פונו בעקבות שריפה גדולה שמשתוללת סמוך לעיר גות'רי שבאוקלהומה. צוותי הכיבוי ממשיכים להיאבק בלהבות החזקות ללא הצלחה, בעקבות תנאי מזג האוויר שרק מלבים את הלהבות

שריפת חורש טבעי המשתוללת בשעות האחרונות באזור העיר גות'רי שבמדינת אוקלהומה מאיימת לכלות את כל העומד בדרכה, בשעה שצוותי כיבוי האש נאבקים בלהבות החזקות. עד כה דווח על עשרות בתים שעלו באש. בשלב זה דווח על אדם אחד כבן 56 שנהרג באירוע.

שירותי הכיבוי במדינה מסרו כי ככל הנראה השריפה פרצה בעקבות מדורה שלא כובתה. לדבריהם, האש מתפשטת במהירות בעקבות תנאי מזג האוויר והרוחות החזקות. על פי ההערכות עלו באש בין 3,000 ל-4,000 דונם של חורש טבעי.

השריף המקומי של גות'רי ציין כי עדיין מוקדם מכדי להעריך מה מידת הנזק שנגרם כתוצאה מהשריפה ומתי יצליחו צוותי הכיבוי להשתלט על האש. "הלהבות מתפשטות במהירות רבה ועדיין קשה להעריך", אמר השריף, ריצ'רד סטיבנס. "ישנם הרבה עצי ארז בסביבה המכילים כמות גדולה של שמן בתוכם. כשהאש מתחילה לכלות אותם הם פשוט מתפוצצים".

מספר כבאים ותושבים נזקקו לטיפול רפואי לאחר שסבלו מכוויות ומשאיפת עשן. כעת נעשים מאמצים לפנות את יתר התושבים שבתיהם נמצאים באזור השריפה.