צפו: מופע הסטנדאפ השנתי של אובמה

המסיבה של תא כתבי הבית הלבן הופכת באופן מסורתי להזדמנות לנשיאי ארצות הברית ללגלג על יריביהם וגם להפגין הומור עצמי. "הסיסמה שלנו היתה 'כן, אנחנו יכולים', עכשיו היא Control, Alt, Delete", צחק אובמה על תקלות המחשב ברפורמת הבריאות שלו. הוא לא נשאר חייב גם ליריביו במפלגה הרפובליקנית ובתקשורת

כמיטב המסורת בארצות הברית, הגיע הלילה הנשיא ברק אובמה למסיבה השנתית של תא כתבי הבית הלבן, במה שהפך למופע סטדנאפ נשיאותי, וגם הפעם לא אכזב. מדובר באירוע צדקה מסורתי שמהווה הזדמנות לנשיאים להפגין את חוש ההומור שלהם, גם כלפי עצמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אובמה לעג במהלך נאומו לרפורמה בביטוחי הבריאות שהפכה לאחד הדגלים החשובים שלו בכהונה השנייה, לכלי התקשורת השונים וליריביו הפוליטיים מבית ומחוץ. "ב-2008 הסיסמה שלנו היתה 'כן אנחנו יכולים'. ב-2013 הסיסמה היתה 'Control, Alt, Delete'", אמר אובמה בהתייחסו לתקלות הרבות באתר האינטרנט של ביטוח הבריאות החדש.

"רק לפני שנה (הפרשן השמרני) פט ביוקנן אמר שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בדרך לזכייה פרס נובל לשלום. זה אפשרי, כי היום נותנים את הפרס הזה לכל אחד", אמר הנשיא בשמץ של הומור עצמי - הוא זכה בפרס בשנת 2009, בשבועות הראשונים לכהונתו, צעד שגרר ביקורת על הבחירה בנשיא כה טרי.

הנשיא התלוצץ גם על בית הנבחרים הנשלט על ידי הרפובליקנים שהעימותים עמם יצרו חסמים בקבלת ההחלטות של וושינגטון, ותקף באותה הזדמנות את מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי, שעל פי דיווחים יצר פקקי תנועה מכוונים כדי לפגוע בדמוקרטים בבחירות. "החסימה בעיר הזו כל כך גרועה שאתה שואל את עצמך - מה עשינו שעצבן כל כך את כריס כריסטי?", עקץ.

הקומיקאי ג'ואל מקהייל שעלה לבמה אחרי אובמה לעג גם הוא לכריסטי ואמר כי "הנאום שלי היה קצר ומתוק, כמו הריצה לנשיאות של כריסטי".

אובמה צחק גם על עורו השזוף של יושב ראש הקונגרס ג'ון ביינר, ואמר כי "הרפובליקנים עושים לו יותר צרות מאשר לי, זה רק מוכיח שכתום זה באמת השחור החדש".

לכתבי רשת פוקס ניוז הימנית אמר אובמה: "תודו שתתגעגעו אלי. יהיה הרבה יותר קשה לשכנע את הציבור האמריקני שהילארי קלינטון נולדה בקניה". הנשיא, שיסיים את כהונתו השנייה בשנת 2016 ולא יכול להתמודד שוב התייחס לאפשרות שהילארי קלינטון תרוץ לנשיאות כעובדה מוגמרת, ואמר כי "כנשיאה, אפשר לשלם לה 30% פחות מלנשיא גבר. זה יחסוך למדינה כסף". הוא לעג גם לרשת MSNBC ואמר כי "אתם בוודאי המומים כי אתם לא רגילים לקהל גדול כל כך".

אובמה התייחס גם לביקורת עליו לפיה הוא פועל לבדו ללא הקונגרס, כנשיא שהוא בעצם מלך או קיסר. "אני פשוט מגיע כל יום למשרד ועושה את עבודתי", אמר אובמה לקהל תוך שהוא מציג תמונה בה הוא נראה יושב בבית הלבן על כס הברזל, כסא המלוכה בסדרה "משחקי הכס", בה הוא צופה.