נס מהסופה - ונמצא אחרי שנתיים

כלב שאבד בזמן סופת ההוריקן סנדי נמצא במכלאה לאחר קרוב לשנתיים בהן חיפשו אחריו בני המשפחה. כשנואשו מהחיפושים והלכו לאמץ כלב חדש, מצאו את רקלס באחד ממקלטי בעלי החיים. "הוא נועד לחיות איתנו", אמרו בני המשפחה

(AP)

חיפשו חבר משפחה חדש - והתאחדו עם הישן: כלב פיטבול טרייר מעורב שנמלט מהחצר האחורית של משפחת ג'יימס מניו ג'רזי במהלך הוריקן סנדי, אותר במכלאה מקומית. הסופה הקטלנית שהכתה בארה"ב באוקטובר 2012, פגעה קשות בבית המשפחה והניסה את הכלב על נפשו. בני המשפחה שהלכו לבית מחסה לכלבים כדי לאמץ חיית מחמד חדשה, יצאו מהמקום עם כלבם האובד.

צ'אק ג'יימס, אב המשפחה סיפר כי ניסו לאתר את הכלב האובד רקלס, פזיז בעברית, במשך חודשים אך הרימו ידיים לאחר שנואשו מהחיפושים.

"דיווחנו לרשויות על היעדרותו והתקשרנו למכלאות ולאגודות בעלי חיים במשך תקופה ארוכה בתקווה כי הוא הגיע לידיים טובות", מספר ג'יימס. "קיוונו שנמצא אותו אבל בסופו של דבר החלטנו שצריך להמשיך הלאה".

צ'אק ורעייתו החליטו להפתיע את בתם הבכורה אלי ולאמץ כלב חדש כמתנת יום הולדת עבורה. אך כשחמשת בני המשפחה הגיעו לאחד המקלטים במחוז בו הם מתגוררים, הם הבחינו בכלב מוכר המביט לעברם מתוך הכלוב.

"הוא היה גדול יותר משזכרתי כי הם האכילו אותו היטב", צוחק ג'יימס. "כשהוא נשכב למרגלותיה של אישתי והתחכך בה, ידעתי שזה הוא". בני המשפחה מספרים כי לא האמינו למראה עיניהם אך כעת הם משוכנעים - גורלו של הכלב הוא לחיות איתם.

מנהלי המקלט לבעלי חיים שהביעו ספק במהימנות הסיפור, ביקשו ממשפחת ג'יימס להוכיח כי הכלב אכן שלהם. ידיד המשפחה סיפק את ההוכחה במהירות כאשר שלח תמונה משפחתית בה נראה הכלב, תקופה קצרה טרם הכתה סופת ההוריקן בחוף ג'רזי.

"אנחנו מאושרים ש'רקלס' שוב בחיקנו", אומר ג'יימס בהתרגשות. "תודה לאל שישנן מכלאות שלא מרדימות כלבים נטושים,בכל פעם שממיתים חיה, הורגים חבר של מישהו". הצוות העובדים במקלט לבעלי חיים העידו כי הכלב נאסף אך לא הייתה אפשרות לזהותו. כעת הוחדר לגופו שבב אלקטרוני כך שאפשר יהיה לזהותו ביתר קלות.

משפחת ג'יימס המתגוררת בבית מלון עד שיתוקן ביתם מנזקי הסערה, יצאה לבלות עם כלבם בחיק הטבע כדי לחגוג את שובו הביתה.