כמו בדאע"ש: גם בוקו חראם עורפים ראשי שבויים

ארגון הטרור, הפעול בעיקר בניגריה, העתיק את סגנון סרטוני דאע"ש והוציא להורג שני חשודים בריגול - לאחר ששידר וידוי מפי אחד מהם. מנהיג בוקו חראם גיבה את לקיחת בני הערובה: "השבויים שלנו הם נוצרים או מוסלמים מושחתים שהולכים בדרך הנצרות"

מתוך הסרטון (CNN)

זוועת סרטוני עריפת הראשים מתרחבת: ארגון הטרור האפריקני בוקו חראם פרסם אמש (שני) סרטון אכזרי, בו ערפו לוחמי הארגון את ראשם של שני גברים - שלדבריהם ריגלו אחר הארגון. הסרטון, שנוצר בהשפעת ארגון דאע"ש, כולל גם "חקירה" מבוימת של שני החשודים בריגול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הגברים שהוצא להורג אמר ללוחמי הארגון כי החל לעקוב אחריהם בהנחיית שוטר ניגרי: "הוא אמר שאם אספק מידע, אהפוך לעשיר ולא אצטרך לחזור להיות איכר". לא מדובר בסרטון עריפת הראשים הראשון שפרסם הארגון, אך לטענת ארגון המעקב SITE הסרטון החדש משחזר למעשה את הסרטונים של דאע"ש מבחינת סגנון וזוויות צילום - בתקציב נמוך יותר.

בעבר הפיץ בוקו חראם לפחות ארבעה סרטונים בהם הוצאו להורג אנשי צבאי ניגריה בשיטות דומות. "זה ברור שבוקו חראם נוטה לעבר דאע"ש בכל מה שקשור לשיטת הפעולה, האידיאולוגיה והדגש על החזקת השטח לאחר המבצעים", אמר ג'ייקוב זן - חוקר אפריקאי העוקב אחר הארגון.

ההשראה. ג'ון הג'יהאדיסט

מנהיג בוקו חראם, אבובאקר שקאו, אמר בעבר כי חטיפה ולקיחה בשבי תואמת את הקוראן - טענה הדומה לזו של ארגון דאע"ש. "השבויים שלנו הם נוצרים או מוסלמים מושחתים שהולכים בדרך הנצרות", אמר בשנה שעברה כשהתייחס לנערות שנחטפו - ורובן לא אותרו עד היום.