אירן חסמה את וואטסאפ: "צוקרברג ציוני"

רשת פוקס ניוז האמריקנית דיווחה כי המשטר האירני חסם את השימוש באפליקציית המסרים, לאחר שזו נרכשה על ידי פייסבוק לפני כחודשיים. "מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, הוא אמריקני ציוני", הסביר יו"ר ועדת פשעי האינטרנט באירן את המהלך

אירן חסמה את וואטסאפ. צוקרברג ורוחאני (Reuters, Cnn)

המשטר האירני חסם את השימוש באפליקציית המסרים הפופולרית וואטסאפ, בטענה כי בעלי החברה הוא "אמריקני ציוני" - כך דיווחה הרשת האמריקנית פוקס ניוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על איסור השימוש באפליקציה הכריז עבדול סמד חוראמבאדי, יו"ר ועדת המדינה לפשעי אינטרנט. "הסיבה לאיסור היא הרכישה של וואטסאפ על ידי מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, שהוא אמריקני ציוני", אמר.

בשיחה עם פוקס ניוז מתח בלוגר אירני פופולרי, שביקש להישאר בעילום שם, ביקורת נוקבת על התנהלות הממשל במדינה. "משמרות המהפכה מתייחסות לרשתות החברתיות כאיום משמעותי, מכיוון שהן פונות לקהל צעיר והממשל חושש מהעברת מידע", אמר.

וואטסאפ נפרדת מאירן? (סקיי ניוז)

לפני כחודשיים הכריז צוקרברג על רכישת הענק: הרשת החברתית פייסבוק קנתה את אפליקציית המסרים המיידיים תמורת סכום דמיוני של 19 מיליארד דולר.

מאז המהומות באירן שליוו את הבחירות ב-2009, חל גידול משמעותי בשימוש של מתנגדי השלטון ברשתות החברתיות במדינה. כעת חוששים הפעילים כי אחרי וואטסאפ ייאסר גם השימוש בפייסבוק, אינסטגרם, וייבר ותוכנות נוספות.

למרבה האירוניה, בעת האחרונה הפכו דווקא בכירים אירנים רבים, בהם הנשיא רוחאני ושר החוץ זריף, פעילים במיוחד ברשתות החברתיות ופתחו חשבונות רשמיים בפייסבוק ובטוויטר.