מפולת בוץ באפגניסטן: יותר מ-2,000 הרוגים

כוחות החילוץ חסרי אונים אל מול כ-100 מטרים של בוץ שקברו תחתם כפר שלם בצפון מזרח המדינה. היעדר ציוד מתקדם והעובדה כי מדובר באזור הררי ומבודד מגבירה את החשש כי לא ניתן יהיה לחלץ ניצולים מהאסון. בינתיים ממשיכים מאות מתנדבים בניסיונות החילוץ, תחת חשש כבד למפולת נוספת

אסון המפולת באפגניסטן: מניין ההרוגים כתוצאה ממפולת הבוץ שפקדה את המדינה עומד על יותר מ-2,100 בני אדם - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס מפי גורמי ממשל מקומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפחות שתי מפולות בוץ אדירות פגעו אתמול (ו') בכפר באזור הררי ומרוחק בצפון-מזרח המדינה וקברו תחתן מאות בתים. "מדובר בנפגעים מ-300 משפחות וכולם מתים", אמר דובר מחוז בדקשאן.

כוחות הצלה מקומיים, מלווים במאות מתנדבים מהכפרים הסמוכים, עבדו במשך שעות ארוכות בניסיון לחלץ ניצולים תחת ההריסות, אך מתלוננים על מחסור בציוד כבד ומתקדם.

מאות בתים נקברו תחת הבוץ (AP)

"הצלחנו להביא דחפור אחד לאזור, אך החפירות נראות חסרות סיכוי", אמר בכיר במשטרה המקומית. "ברוב האזור שנפגע בלתי אפשרי למצוא סימני חיים".

גם צבא אפגניסטן הטיס כוחות לאזור הפגיעה, שנקבר בחלק מהמקומות תחת מעטה בוץ עצום בגובה 100 מטרים. במקביל, מדינות חברות נאט"ו שנמצאות במדינה הודיעו כי הן מעמידות את כוחותיהן בכוננות לסייע אם יידרשו.

גורמים באו"ם אומרים כי לפחות 4,000 בני אדם נאלצו לעזוב את בתיהם בעקבות מפולות הענק. במקביל, עבודות החילוץ מתבצעות תחת חשש כבד למפולת נוספת שעלולה לפקוד את המקום - וזאת עקב גשמים עזים באזור.