מאבק דמים: יותר מ-40 הרוגים באוקראינה

המשבר על עתידה של אוקראינה מתלהט, וגובה קורבות רבים בנפש: לפחות 40 בני אדם נהרגו בשריפה שהציתו מפגינים בבניין עיר אודסה שבדרום המדינה. לא ברור אם הנפגעים שהתבצרו במקום הם פרו-רוסים או תומכי הממשל בקייב. מוקדם יותר נורו פעילים פרו-רוסים בידי שוטרים במהלך ההתפרעויות בעיר

המאבק באוקראינה מחריף, עשרות בני אדם נהרגו: לאחר שהבוקר פרצו עימותים אלימים בין תומכי השלטון בקייב לפעילים פרו-רוסים בעיר אודסה שבדרום המדינה, המאבק בין הצדדים התלהט הערב (ו') - והוביל לקורבנות רבים בנפש.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפחות 40 בני אדם נהרגו במהלך שריפה שפרצה בבניין מסחרי בעיר. השריפה נגרמה כתוצאה מהצתה של מתפרעים במקום, שהשליכו בקבוקי תבערה לעבר המבנה - בו התבצרו מפגינים רבים. עדיין לא ברור אם ההרוגים הרבים הם פעילים פרו-רוסים או מתנגדיהם.

משטרת אודסה מסרה כי רבים מההרוגים נחנקו מהעשן השחור והסמיך שהיתמר בתוך הבניין ומחוצה לו, ואחרים מתו לאחר שלא נותרה להם כל ברירה - אלא לזנק החוצה מהחלונות.

מדובר בתקרית החמורה ביותר שאירעה מאז פרוץ המשבר בין אוקראינה לרוסיה, על רקע ההשתלטות הרוסית על חצי האי קרים - ומקרים נוספים של השתלטות של בדלנים פרו-רוסים על ערים במזרח אוקראינה, בה מתגוררת אוכלוסיה פרו-רוסית רבה.

הרוגים בעימותים אלימים בין הצבא למפגינים פרו-רוסים

מוקדם יותר היום, פרצו עימותים אלימים בעיר שלחוף הים השחור. על פי הדיווחים, נהרגו שם ארבעה בני אדם, ככל הנראה מהצד הפרו-רוסי, שנורו על ידי השוטרים במקום. על פי דיווחים זרים, חלק מהמפגינים ברחובות אודסה חמושים ברובי סער, ויורים אש חיה לעבר כוחות המשטרה.

הבוקר פתח צבא אוקראינה במבצע לכיבוש העיר סלאביאנסק שבמזרח המדינה, במהלכו נהרגו שני חיילים אוקראינים. על פי הדיווחים מאוקראינה, הצבא תקף מטרות שונות בעיר, על מנת לכבוש אותה מחדש מידי הבדלנים הפרו-רוסים שהשתלטו עליה לאחרונה.

התנגשויות בין הצבא לבדלנים, היום (רויטרס)

שר הביטחון האוקראיני אישר את הדיווח לפיו שני החיילים נהרגו לאחר שהמסוק בו טסו הופל על ידי הכוחות הפרו-רוסיים. גורמים רשמיים באוקראינה סיפרו כי העיר הייתה מבוצרת היטב על ידי הרוסים. כוחות הצבא האוקראינים קראו למנהיגים הבדלנים לשחרר בני ערובה ולהיכנע.

דוברו של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הגיב היום למבצע האוקראיני ואמר כי "קייב נקטה ב'פעולת עונשין' בדרום מזרח אוקראינה, ההורסת את התקווה האחרונה של שמירה על ההסכם הבינלאומי שהושג כדי לשמור על רגיעה".