אודסה: לפחות 3 בני אדם נהרגו

כוחות צבא אוקראינה פתחו במתקפה בעיר סלאביאנסק, ושעות לאחר מכן הגיעה האש גם לאודסה, אחת הערים הגדולות באוקראינה. לפחות שלושה פעילים פרו-רוסים נהרגו בחילופי האש בין הצבא לבין המפגינים החמושים ברובי סער

מתקפה באוקראינה (רויטרס)

עימותים אלימים פרצו היום (ו') ברחובות העיר אודסה, אחת הערים הגדולות באוקראינה שלחופי הים השחור. על פי הדיווחים, נהרגו שם בשעות האחרונות שלושה בני אדם, ככל הנראה מהצד הפרו-רוסי, שנורו על ידי השוטרים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים זרים, חלק מהמפגינים ברחובות אודסה חמושים ברובי סער, ויורים אש חיה לעבר כוחות המשטרה. הערב צפויים נשיא ארצות הברית ברק אובמה וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל לכנס מסיבת עיתונאים ולהתייחס לנעשה באוקראינה.

לפחות שני חיילים אוקראינים נהרגו במתקפה 

לאחר שצבא אוקראינה פתח הבוקר (ו') במבצע לכיבוש העיר סלאביאנסק שבמזרח המדינה, לפחות שני חיילים אוקראינים נהרגו. על פי הדיווחים מאוקראינה, הצבא תקף מטרות שונות בעיר, על מנת לכבוש אותה מחדש מידי הבדלנים הפרו-רוסים שהשתלטו עליה לאחרונה.

שר הביטחון האוקראיני אישר את הדיווח לפיו שני החיילים נהרגו לאחר שהמסוק בו טסו הופל על ידי הכוחות הפרו-רוסיים. גורמים רשמיים באוקראינה סיפרו כי העיר הייתה מבוצרת היטב על ידי הרוסים. כוחות הצבא האוקראינים קראו למנהיגים הבדלנים לשחרר בני ערובה ולהיכנע.

פוטין: המתקפה הורסת הסיכוי לרגיעה (רויטרס)

על פי דיווחים נוספים המגיעים ממזרח אוקראינה, לאחר התרסקות המסוק הצליחו הכוחות הפרו-רוסיים לקחת בשבי את אחד מנוסעיו. ראש העיר סלאביאנסק, שמונה מטעם הרוסים, טען כי לפחות שני מסוקים הופלו במסגרת מתקפת הנגד.

דוברו של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הגיב היום למבצע האוקראיני ואמר כי "קייב נקטה ב'פעולת עונשין' בדרום מזרח אוקראינה, ההורסת את התקווה האחרונה של שמירה על ההסכם הבינלאומי שהושג כדי לשמור על רגיעה".