תכנן לפוצץ בית הספר ולהרוג את משפחתו: "רצה להרוג כמה שיותר תלמידים"

המשטרה במדינת מינסוטה שבארה"ב מנעה תכנית זדונית שעמדה לצאת לפועל, ולהפוך לטרגדיה בלתי נתפסת: תלמיד תיכון בן 17 תכנן לרצוח את בני משפחתו, ואז לגשת לבית הספר, להטמין פצצות - ולירות בכמה שיותר תלמידים. "נמנע פה אסון לא ייאמן", מסרו השוטרים שעצרו את הנער, שהעריץ את מבצעי הטבח בקולומביין לפני 15 שנה

תכנן לפוצץ את בית הספר. ארכיון (AP)

תסריט הבלהות שעבר במוחו של צעיר בן 17 מארה"ב, כמעט והפך לטבח המוני: המשטרה בעיר ווסקה שבמדינת מינסוטה, עצרה השבוע תלמיד באחד התיכונים בעיר, בחשד שתכנן להרוג את כל בני משפחתו ולפוצץ את בית הספר על כל יושביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי כריס מרקסון, קצין במשטרה המקומית, אילו הנער לא היה נעצר, התכנית הזדונית והבלתי נתפסת שלו הייתה יוצאת לדרך כבר בשבועות הקרובים - מה שהיה מוביל לטרגדיה עצומה. "בביתו נתפסו כמויות גדולות של נשק ומטענים שנועדו לשמש אותו לביצוע המעשה", הוסיף הקצין, שאמר כי ההערכה המובילה היא שפעל לבדו.

הנער נעצר לאחד ששכן הבחין בו מבצע פעולות חשודות במחסן הבית - ומיהר לדווח לרשויות. הוא נעצר ומואשם בארבעה סעיפים של ניסיון לרצח ממדרגה ראשונה, שש עבירות של החזקת מטעני חבלה או תבערה ושתי עבירות של פגיעה ברכוש.

בחקירתו, הודה הנער בתכנית שרקם, ואף הדהים את החוקרים כשאמר: "התכוונתי להרוג כמה שיותר תלמידים". בבית הספר סיפרו כי מדובר בנער ביישן שהתקשה לתקשר עם המורים ויתר התלמידים.

"תכנן להטמין פצצות בסירי לחץ בקפיטריה"

החשוד פירט את תוכניותיו לביצוע הטבח ההמוני במחברת, על פני 180 עמודים. תחילה, תכנן לירות למוות באביו, אמו ואחותו, להצית אש בשדה סמוך כדי להעסיק את כוחות ההצלה - זאת בזמן שיעשה את דרכו לבית הספר, על מנת להטמין פצצות בתוך סירי לחץ בקפיטריה שבמקום.

ואם זה לא מספיק - החשוד תכנן גם ליידות בקבוקי תבערה לעבר השוטרים שיגיעו לזירה ולירות בתלמידים - זאת בזמן שהוא מסייע לכאורה לתלמידים פצועים. המטרה הסופית של הצעיר הייתה להמתין במקום לצוות הימ"מ - ולחסל את כולו.

בורחים מבית הספר בקונטיקט, (AP)


מפרטי החקירה הנוספים עולה כי התלמיד העריץ את היורים שביצעו את הטבח בבית הספר התיכון בקולומביין באפריל 1999, בו נרצחו 12 תלמידים ומורה. לפני כשנה וחצי, זעזע את ארצות הברית טבח בבית הספר היסודי "סנדי הוק" בניוטאון שבמדינת קונטיקט, במהלכו נרצחו 27 בני אדם. הרוצח, אדם לנזה, רצח תחילה את אמו - ואז יצא לבית הספר למסע ירי חסר רחמים בתלמידים ובמורים. הוא התאבד בירייה לאחר המעשה.