אוקראינה פתחה במתקפה: לפחות שני חיילים נהרגו

כוחות של צבא אוקראינה פתחו הבוקר במתקפה על העיר סלאביאנסק שבמזרח המדינה, במטרה לכבוש אותה מהגורמים הפרו-רוסים שהשתלטו עליה. גורמים רשמיים דיווחו כי שני חיילים נהרגו לאחר שהכוחות הרוסיים הצליחו להפיל מסוק אוקראיני. הקרמלין: "חוסל הסיכוי להסכם הרגיעה"

לפחות שני חיילים אוקראינים נהרגו הבוקר (ו') לאחר שהצבא פתח במבצע לכיבוש העיר סלאביאנסק שבמזרח המדינה. על פי הדיווחים המגיעים מאוקראינה, הצבא תקף מטרות שונות בעיר, על מנת לכבוש אותה מחדש מידי הבדלנים הפרו-רוסים שהשתלטו עליה לאחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הביטחון האוקראיני אישר את הדיווח לפיו שני החיילים נהרגו לאחר שהמסוק בו טסו הופל על ידי הכוחות הפרו-רוסיים. גורמים רשמיים באוקראינה סיפרו כי העיר הייתה מבוצרת היטב על ידי הרוסים. כוחות הצבא האוקראינים קראו למנהיגים הבדלנים לשחרר בני ערובה ולהיכנע.

האוקראינים מאשרים: מסוק הופל (רויטרס)

על פי דיווחים נוספים המגיעים ממזרח אוקראינה, לאחר התרסקות המסוק הצליחו הכוחות הפרו-רוסיים לקחת בשבי את אחד מנוסעיו. ראש העיר סלאביאנסק, שמונה מטעם הרוסים, טען כי לפחות שני מסוקים הופלו במסגרת מתקפת הנגד.

פוטין: המתקפה הורסת הסיכוי לרגיעה (רויטרס)

פוטין: המתקפה הורסת את הסיכוי לרגיעה

גורם בשירות הביטחון האוקראיני סיפר כי הפלת המסוק על ידי הכוחות הרוסיים מעידה על אמצעי לחימה משוכללים שהועברו להם ממוסקבה. לדבריו, ישנן ראיות לכך שהמסוק הופל על ידי טיל כתף נגד מטוסים. הוא הוסיף כי מדובר בכוח מאומן היטב ולא באזרחים תמימים כפי שמציגים זאת בקרמלין.  

מבצע צבאי באוקראינה (רויטרס)

דוברו של הנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הגיב היום למבצע האוקראיני ואמר כי "קייב נקטה ב'פעולת עונשין' בדרום מזרח אוקראינה, ההורסת את התקווה האחרונה של שמירה על ההסכם הבינלאומי שהושג כדי לשמור על רגיעה".

"ההתקפה התמקדה בכמה נקודות בידוק צבאיות באותו הזמן", דיווחו גורמים הפרו-רוסים לסוכנות הידיעות הרוסית. "בהתקפה משתתפים מספר כלי רכב משוריינים. בנוסף, נחתו כוחות מוטסים מממסוקים ותקפו את המחסומים".