דיווח: הצבא האוקראיני פתח במבצע במזרח המדינה

גורמים פרו-רוסים בעיר סלאביאנסק שבמזרח אוקראינה מדווחים כי הצבא האוקראיני פתח לעברם באש במטרה לכבוש מחדש את העיר. על פי הדיווחים, מסוק קרב אוקראיני תקף מטרות שונות בעיר

דיווח: הצבא האוקראיני פתח במבצע (רויטרס)

הצבא האוקראיני פתח במבצע לכיבוש העיר סלאביאנסק שבמזרח המדינה - כך דיווחה הבוקר (ו') סוכנות הידיעות רויטרס. על פי הדיווחים המגיעים מאוקראינה, הצבא תוקף מטרות שונות בעיר, על מנת לכבוש אותה מחדש מידי הבדלנים הפרו-רוסים שהשתלטו עליה בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי חלק מהדיווחים, מסוק קרב של צבא אוקראינה פתח באש על מספר מעוזים של הכוחות הפרו-רוסים בעיר. בשלב זה ידוע על מספר נפגעים במסגרת המבצע. הכוחות הפרו-רוסים בעיר מדווחים על מבצע צבאי רחב היקף שטרם נראה במסגרת המשבר במדינה, לאחר סיפוח חצי האי קרים לרוסיה.

"ההתקפה התמקדה בכמה נקודות בידוק צבאיות באותו הזמן", דיווחו הגורמים הפרו-רוסים לסוכנות הידיעות הרוסית. "בהתקפה משתתפים מספר כלי רכב משוריינים. בנוסף, נחתו כוחות מוטסים מממסוקים ותקפו את המחסומים".

ראש העיר החדש של העיר, ויאצלב פונומריוב, אמר לסוכנות הידיעות "אינטרפקס" כי הכוחות הפרו-רוסים הצליחו להפיל מסוק של הצבא האוקראיני. לטענתו, אחד מטייסי המסוק נהרג וטייס נוסף נלקח בשבי.