ארה"ב: שני הרוגים וכמאה פצועים בפיצוץ גז בכלא

למעלה ממאה אסירים וסוהרים נפצעו ושניים נהרגו בפיצוץ שאירע בתוך כלא במדינת פלורידה. כ-600 אסירים נוספים הועברו לבתי כלא אחרים. הרשויות הבהירו כי אף אסיר לא נמלט והמשטרה החלה בחקירת הפיצוץ. ההערכה בשלב זה היא שמזג האוויר גרם לנזק הכבד

אילוסטרציה (רויטרס)

תקלה או ניסיון הימלטות? פיצוץ עז אירע אמש (ד') בכלא במדינת פלורידה שבארה"ב. כ-100 אסירים ואנשי צוות נפצעו ושניים נהרגו בפיצוץ, שככל הנראה נגרם מדליפת גז. האסירים שלא נפגעו פונו למתקני כליאה אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשויות הכלא מסרו כי אף אסיר לא נמלט במהלך האירוע. הפצועים - רובם אסירים - פונו לבתי חולים באזור. כ-600 אסירים, מהם 400 גברים ו-200 נשים, היו בצידו השני של הכלא ולא נפגעו. בעקבות ההרס הרב, הם הועברו באוטובוסים למתקני מעצר וכליאה סמוכים.

השוטרים וכוחות ההצלה החלו בחקירת נסיבות הפיצוץ, שגרם נזק רב לבניין. "המבנה קרס חלקית", אמרה קת'לין קסטרו, דוברת המחוז. לאחרונה התרחשו באזור סערות רבות שהובילו להצפת הכלא במי גשמים, אך בשלב זה לא ידוע האם יש קשר בין ההצפה לדליפת הגז.

קסטרו העלתה בפני העיתונאים את האפשרות כי תנאי מזג האוויר הקשים באזור הובילו לפיצוץ: "הגשמים אתמול גרמו להצפה גדולה במבנה". כמו כן טרם נשללה האפשרות של חבלה מכוונת שנועדה לסייע לבריחה מהכלא.