חשש בקנדה: האם הלווייתן המת יתפוצץ?

יונק ימי באורך 25 מטר נסחף ומת ליד חופי ניופאונדלנד. המראה החריג משך תיירים סקרנים רבים לאזור, אך התושבים חוששים ממפגע הריח ומסכנת הפיצוץ, בעקבות הגז הדליק שנמצא בתוך הלווייתן. "הריח וההרקבה ההדרגתית של הלווייתן תיצור פה מהומה", הזהירה בעלת מסעדה על חוף הים

לווייתן כחול נסחף בשבוע שעבר לחופי ניופאונדלנד שבקנדה ומת לאחר זמן קצר. הגוויה של היונק הימי התנפחה למימדים מדאיגים והתושבים, בעיקר הדייגים המקומיים, חוששים שריח הריקבון עלול לפגוע בתיירות, ובעיקר מפיצוץ כי הלווייתן מכיל גז מתאן שעלול להתלקח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התושבים מקווים להצליח להיפטר מהגופה, שאורכה 25 מטרים, לפני שתתפוצץ. מאז מות הלווייתן, גופתו התקרבה עוד יותר לקו החוף ומהווה מפגע וסכנה לשלום הציבור. תיירים רבים הגיעו לאזור על מנת לצלם את המחזה הנדיר, אך במקביל התלוננו על הריח.

לויד האן, תושב האזור, אמר: "זה נהיה קשה מיום ליום, אם מזג האוויר יתחמם עלול להיות אסון". ג'ני פרסונס, בעלת מסעדה על חוף הים, טענה כי "הריח וההרקבה ההדרגתית של הלווייתן תיצור פה מהומה, גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה תיירותית".

גופות רבות של לוויתנים נמצאו לכודות בקרח באזור החוף בתחילת החודש ומחלקת הדיג הקנדית הסבירה כי מדובר בתופעה שגרתית באזור, שנובעת מריבוי הלווייתנים ומתנאי מזג האוויר והסביבה.