הוצא להורג, נשאר בחיים - ומת מהתקף לב

מדינת אוקלהומה בארצות הברית עצרה את ביצוע כל עונשי המוות לאחר שהוצאתו להורג של רוצח נכשלה. במקום למות מהרעל הוא החל לנשום בכבדות, להתפתל, ורק אז מת מהתקף לב. מקור הבעיה: אירופה הפסיקה לספק רעל, ובארה"ב משתמשים בנוסחה חדשה

לא ניצל ממוות. קלייטון לוקט (AP)

מדינת אוקלהומה שבארצות הברית הפסיקה זמנית את כל ההוצאות להורג בעקבות מותו של רוצח 10 דקות לאחר שקיבל את סם המוות - דווקא מהתקף לב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קלייטון לוקט, בן 38, פרץ לדירתה של צעירה בת 19 וירה בה. מאוחר יותר הוא הביט מהצד וראה את שותפיו לפשע קוברים אותה בעודה בחיים. 10 דקות לאחר שקיבל לוקט את הזריקה הקטלנית, הוא החל להזיע, לנשום בכבדות ולהתפתל. לאחר מכן הוא מת כשאחד העורקים שלו התפוצץ.

מקור הבעיה: הרעל החדש (אילוסטרציה) (AP)

ככל הנראה, הסיבה לכישלון ההוצאה להורג הוא הרעל החדש בו משתמשות מדינות רבות בארצות הברית. בעבר השתמשו שם ברעל אירופי, אך חברות התרופות האירופיות מסרבות כיום לשתף פעולה עם עונש המוות.

"היה נורא לראות את זה, ההוצאה להורג נכשלה לחלוטין", אמר עורך דינו של לוקט, דייויד אוטרי. "הם היו צריכים לדעת שיש בעיה עם הרעל הזה, גם עצירת התהליך לא הצילה אותו". אדם שדווקא כן יזכה לעוד כמה ימים עלי אדמות בזכות הכישלון הוא צ'רלס וורנר, אנס ורוצח שהיה אמור להיות מוצא להורג. הוא יישאר בחיים לפחות בשבועיים הקרובים.