אסון המעבורת בקוריאה הדרומית: הנשיאה התנצלה

פאק גון-הייה הביעה את צערה על מותם של 193 בני אדם שנספו בטביעת כלי השיט, בעוד ש-100 אחרים עדיין מוגדרים כנעדרים. "חיים יקרים אבדו בתאונה הזו", אמרה. "זה מצער ולבי עם המשפחות"

אחרי התפטרותו של ראש הממשלה הדרום-קוריאני, התנצלה היום (ג') נשיאת קוריאה הדרומית פאק גון-הייה בפני משפחות 302 הקורבנות והנעדרים באסון המעבורת שהתרחש במדינה בחודש האחרון. דבריה נאמרו בשעה שעשרות צוללנים ממשיכים בחיפושים אחר לפחות 100 גופות נוספות של בני נוער הנמצאות בקרקעית הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קוריאה הדרומית איבדה חיים יקרים בתאונה הזו", אמרה הנשיאה. "זה מצער ולבי עם המשפחות". לדבריה, הממשלה לא הייתה יכולה למנוע את האסון אך "התגובה הראשונית לא הייתה מספקת".

מוקדם יותר ביקרה פאק באנסאן, העיר שבה התגוררו רוב התלמידים שנספו באסון הכבד, כשהיא לבושה בבגדים שחורים ועוטה כפפות לבנות. היא הניחה פרחים על אנדרטה שהוקמה במקום וקדה קידה. לדברי התקשורת המקומית, מספר בני משפחות של קורבנות הביעו את זעמם ודרשו את התנצלותה.

"אבדו חיים יקרים" (AP)

שלשום התפטר ראש הממשלה הדרום-קוריאני ג'ונג הונג-וון. "שמירה על תפקידי תהווה נטל גדול מדי על הממשל", אמר ג'ונג' בהצהרה קצרה שפרסם. "בשם הממשל אני מתנצל על כל הבעיות שהתרחשו. גם על הכישלון במניעת הטביעה וגם על אופן ניהול המשבר. היו יותר מקרים של אי סדר ורשלנות באופן ניהול המשבר. אני מקווה שנפיק את הלקחים מהמקרה כך שתאונות כמו זו לא יישנו".