בריטניה: מורה נרצחה לעיני תלמידיה

תלמיד בן 15 חשוד בדקירה למוות של מורתו לעיני הכיתה. התלמידים ספדו למורתם האהובה: "היא הייתה המורה הטובה ביותר שאפשר היה לבקש", וראש הממשלה קמרון גינה את "הרצח המתועב"

מורה נדקרה למוות על ידי תלמיד: אן מגוויר בת ה-61, מורה לספרדית, נרצחה בבית ספר בלידס שבבריטניה מול עיני תלמידיה. תלמיד בן 15 נעצר בחשד למעשה, שבוצע לעיני כ-30 תלמידים בתוך הכיתה. הסיבה לרצח טרם התבררה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח המשטרתי, הנער נעצר בידי צוות ההוראה של בית הספר עד להגעת השוטרים. הסכין נמצאה בזירה, ונציג המשטרה אמר כי המורה ספגה פצעי דקירה רבים. מגוויר פונתה לבית החולים תוך מאמצי החייאה, אך בהמשך נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה.

התלמידים והצוות דיווחו על הלם ועצב רב בעקבות הטרגדיה, וצוות פסיכולוגים ומומחים גוייס על מנת לסייע בשיקומם. קייטי גלאגר בת ה-15 הייתה בכיתה סמוכה בזמן הרצח המזוויע: "שמעתי אותה צועקת", אמרה בבכי.

ג'ורג'ינה קילרוי בת ה-16 אמרה כי "לא היה איש בבית הספר שלא אהב אותה, ואי אפשר לבקש מורה טובה יותר". ראש הממשלה דייויד קמרון גינה את המעשה, אותו הגדיר "מזעזע ומחריד". קמרון שלח את תפילותיו ומחשבותיו למשפחת המורה, לבית הספר ולתלמידים.