הפתרון למשבר הדיור? בית בהדפסה תוצרת סין

חברת בנייה סינית משתמשת בפסולת בנייה על מנת להדפיס, באמצעות מדפסת תלת-מימד מיוחדת, בתים בייצור המוני. בשלב זה ניתן לבנות עד 10 בתים בכל יום, אך ראשיה מעריכים כי היא תכבוש את העולם בתוך שנים ספורות. צפו

הפתרון למשבר הדיור - הגרסה הסינית: חברת בנייה מסין פיתחה לאחרונה מוצר יוצא דופן - בית שניתן לבנות בייצור המוני בעזרת מדפסת תלת-מימד ענקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החברה, העונה לשם WINSUN, משתמשת בתערובת של בטון וחומרי בנייה ממחוזרים על מנת לבנות את הבתים החדשים - שמחירם נאמד בכ-5,000 דולרים ליחידה בלבד.

בסין, בעיקר בערים כמו בייג'ינג או שנחאי מחירה של יחידת דיור בגודל של כמאה מטרים רבועיים עשוי להגיע למאות אלפי דולרים. כעת מעריכים במדינה הענקית שהדיור המודפס עשוי להיות פתרון מעניין ביותר לבעיות הדיור, ואולי לא רק שם.

ההישג של החברה נראה בשלב זה יוצא דופן: הקירות, היסודות ובסיס הבית - הכל מודפס במדפסת התלת-מימד. החברה מנסה ליצור גם מדפסת לחלונות, לרהיטים ואפילו לגג - חלקים שעדיין מיוצרים בשיטות הישנות והמוכרות.

המדפסות תוכננו להדפיס את קירות הבית, את המבנה, שכבה על שכבה. כתבי סוכנות רויטרס שביקשו להגיע למפעל שבו המדפסות עצמן נמצאות ופועלות לא הורשו להיכנס אליו, אלא רק לצפות בסרטון תדמית. ב-WINSUN טוענים שהסיבה לכך היא חשש שסודותיה המקצועיים יתגלו, דבר שיבטל את היתרון שלהם על פני המתחרים.

לדברי ראש חברת הבנייה, תהליך ההדפסה מאפשר נכון להיום לבנות או להדפיס עד עשרה בתים מדי יום. "במהלך העיבוד אנחנו מוציאים את המרכיבים הרעילים בתערובת על מנת ליצור חומר גמיש, עמיד וידידותי יותר לסביבה מהבטון המוכר", ציין האיש, מאה יאה שמו. הוא הוסיף וטען כי בעוד חמש שנים, תהיה זו שיטת הבנייה המקובלת בעולם כולו.