רוסיה: "הסנקציות של ארצות הברית עלינו מגעילות"

ארצות הברית הטילה עיצומים על חברות ובכירים רוסים, ומוסקבה זועמת: סגן שר החוץ סרגיי ריאבקוב כינה את ההודעה "מגעילה ומעידה על חוסר הבנה של המצב באוקראינה". גם אירופה הטילה עיצומים על בכירים רוסים

סגן שר החוץ של רוסיה סרגיי ריאבקוב תקף את הודעת ארצות הברית כי תטיל עיצומים נוספים על בכירים וחברות ברוסיה. "ההודעה הזו של עמיתינו בוושינגטון מגעילה ומייצגת חוסר הבנה מוחלט של המצב באוקראינה", תקף ריאבקוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר הודיעה וושינגטון כי תטיל עיצומים על שבעה בכירים רוסים ו-17 חברות בעלות קשרים לקרמלין. הבכירים, שניים מהם קרובים מאוד לנשיא רוסיה פוטין, לא יוכלו להיכנס לארצות הברית ונכסיהם במדינה יוקפאו. בנוסף, ארצות הברית לא תאפשר ייצוא של טכנולוגיה צבאית לרוסיה.

גם מדינות האיחוד האירופי יצטרפו לעיצומים. מוקדם יותר הגיעו ממשלות אירופה להסכמה עקרונית על הטלת עיצומים על 15 בכירים בממשל הרוסי.

בארצות הברית מאמינים כי הזעם הרוסי על העיצומים נובע מכך שהם אכן פוגעים בכלכלה הרוסית. בכיר אמריקני העריך כי זרימת ההון מחוץ לרוסיה בשנת 2014 הגיעה ליותר מ-60 מיליארד דולר, סכום שכבר עכשיו עולה על כל 12 החודשים ב-2013. הבכיר העריך כי גם הרובל והבורסה הרוסית סובלים מהעיצומים.