דרום קוריאה: כך נשמעו הרגעים האחרונים במעבורת

הקלטות חדשות ששודרו לראשונה בדרום קוריאנית חושפות את הרגעים האחרונים בחייהם של נוסעי המעבורת שטבעה מול חופי המדינה לפני כשבועיים. בקטע שהוקלט ונשמר בטלפון הנייד של אחד מנספי האסון, נשמעים הנוסעים כשהם אבודים, מפוחדים ואינם מודעים לחומרת המצב. "למה הקפטן לא עושה שום דבר?", שאל אחד מהם

תיעוד האסון נמצא במצולות: אחד הנערים שטבעו למוות בשקיעת המעבורת בדרום קוריאה לפני כשבועיים, הספיק להקליט את ההתרחשויות על הסיפון - מספר דקות לפני מותו. את ההקלטות, שנשמרו בטלפון הסלולרי של הנער, חשף אביו לאחר שקיבל לידיו את המכשיר, שנמצא במעבורת הטבועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרבה הפלא, כרטיס הזיכרון שעליו נשמר התיעוד שרד את הטביעה, והאב השכול הצליח לשחזר את התוכן שנשמר עליו. את ההקלטות הוא העביר לרשת טלוויזיה מקומית ששידרה את רגעיו האחרונים של הנער ושל חבריו לספסל הלימודים.

בהקלטות נשמעים הנערים כשהם חסרי אונים בשעה שהספינה נטתה על צדה והחלה לשקוע במי האוקיינוס. "וואו, הספינה נוטה ממש לצד", נשמע הנער בסרטון כשהוא מבוהל. "אני לא יכול לזוז. אתה חושב שאני באמת עומד למות? מה קורה?". ילד אחר נשמע משוחח עם הוריו ושואל לשלום אחיו הקטן.

ברקע מורגשת אווירת הפאניקה בקרב שאר הנוסעים, שהחלו להעלות תרחישי אימים ותהו מדוע חובלי המעבורת לא מספקים מידע על המתרחש. למרבה האבסורד, הנחיות צוות הפיקוד היחידות שנשמעו במערכת הכריזה של הספינה, הורו לנוסעים להישאר במקומם.

חילוץ הגופות נמשך (רויטרס)

הנערים תהו: "מה הקפטן עושה?"

בשולי תחושות החשש והבלבול, היו מי שדווקא התלוצצו, מבלי להבין את חומרת המצב שאליו נקלעו. אחד הנערים אף נשמע לרגע כשהוא מחווה את דעתו על הבילוי הבית ספרי. "הטיול הזה דפוק לגמרי", אמר הנער לחבריו שעמדו לצדו ותהו לפשר התקרית.

במקביל, ניסו נוסעים אחרים להרגיע אחד את השני. "אני חושב שזה נרגע", אמר אחד מהם לחברו, שהשיב לו כי נטיית הספינה שמאלה מקצינה והולכת. לאחר מכן תהו הנוסעים על ניסיונותיו של קפטן הספינה לשלוט במצב. "מעניין מה הקפטן עושה, הוא צריך להודיע לנו מה קורה", נשמע אחד מהם תוהה, זאת מבלי שכלל ידע כי בשלב זה כבר נטש רב החובל את הספינה השוקעת.

בני משפחות ההרוגים מסרבים לעכל. ארכיון (רויטרס)

עד כה חולצו מבטן הספינה הטבועה גופותיהם של 188 נוסעים, בעוד ש-114 עדיין מוגדרים נעדרים. עם זאת, ממשיכים הצוותים במאמצי האיתור והחילוץ של כל נוסעי המעבורת.