"יום המלך": אמסטרדם נצבעה כולה בכתום

רבים יצאו לחגוג ברחבי הולנד את "יום המלך" בריקודים ושירים. כמנהג המקומיים, כל אזרח שרצה בכך יכול היה למכור חפצים ומזון ברחוב ללא מס, וילדים רבים צבועים בכתום מכרו שתייה ופנקייקים לחוגגים. צפו בחגיגות השמחות

רחובות אמסטרדם הפכו היום (שבת) מוקד לחגיגות המוניות, כשמקומיים ותיירים רבים ציינו את "יום המלך" החדש. האזרחים ניצלו את היום המיוחד, לריקודים, חגיגות, צביעות חלקי גוף - וגם מכירות חיסול, כמיטב המסורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום נחשב ל"משוגע ביותר בשנה" עבור ההולנדים. זהו היום היחיד בשנה בהולנד שבו יכול כל אדם למכור את חפציו בלי לשלם על כך מס. ואכן, השנה יצאו ילדים לרחוב על מנת להכין פנקייקים והמבוגרים מכרו המבורגרים. אטרקציה נוספת ביום החגיגי היא האפשרות להצטלם בתור המלך והמלכה, ורבים עמדו בתור מול הקרטון המיוחל על מנת להיראות כבני מלוכה.

אלו שלא עסקו במכירה או בקנייה יצאו לרקוד ברחובות ולשתות בירה לרוב, כשהם לבושים בפריטים כתומים או אפילו צבועים בכתום בחלקים מגופם. ליליאן, אזרחית אמריקנית שצבעה את הגבות שלה בצבע כתום, אמרה: "יש כאן ניצוץ בחגיגות האלה, אנחנו מנסים להיות כתומים ככל האפשר ולחגוג את היום".

הצטלמו בתור בני המלוכה (ap)

החגיגות יימשכו כל הלילה

אזרחים רבים הגיעו ממדינות אירופאיות סמוכות כדי למכור את תוצרתם ביום המלך. אחד מהם, מעצב איטלקי בשם אטילה, נאלץ לחכות שעות רבות במעברי המדינות, לאחר שהגיע באוטובוס דרך גרמניה ושווייץ. "כל מדינה סוגרת את הגבולות עכשיו בגלל בעיות הגירה", סיפר.

יום המלכה המסורתי הפך השנה, לראשונה, ל"יום המלך", לאחר שהמלכה ביאטריס העבירה את הכתר לבנה, ווילם אלכסנדר, בשנה שעברה. גם תאריך החגיגות הוזז במספר ימים, על מנת לציין את יום ההולדת של המלך הטרי.

יום המלכה התקיים עד כה ב-30 באפריל, יום הולדתה של ג'וליאנה, אמה של ביאטריס, אך התאריך הממלכתי שונה. החגיגות הצבעוניות והנרגשות צפויות להימשך במהלך היום והלילה.