הווירוס דמוי הסארס הגיע למצרים

מקרה ראשון של נגיף הקורונה-וירוס, שמכונה MERS וגבה את חייהם של 92 בני אדם עד כה, התגלה במצרים. אדם ששב מערב הסעודית אושפז בבית חולים בקהיר לאחר שהתפרצה אצלו המחלה הקטלנית, על פי דיווחי התקשורת המצרית

אילוסטרציה (רויטרס)

הנגיף המסוכן ממשיך להתפשט: הטלוויזיה המצרית דיווחה היום (שבת) כי התגלה במדינה המקרה הראשון של הווירוס דמוי-הסארס, הקורונה-וירוס. על פי הדיווח, אדם שהגיע לאחרונה מערב הסעודית, שבה מתפשט הנגיף, אושפז בבית חולים בקהיר לאחר שנדבק בווירוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הווירוס, שזכה לכינוי MERS - תסמונת נשימתית מזרח תיכונית - גבה עד כה את חייהם של 92 בני אדם, מרביתם באזור המזרח התיכון. מעל ל-300 בני אדם חלו במחלה, שטרם נמצא לה טיפול גורף.

משרד הבריאות הסעודי הודיע היום כי חמישה בני אדם נוספים הלכו לעולמם מהנגיף, שלרוב גורם להתקפי שיעול, קדחת ודלקת ריאות. הווירוס זוהה לראשונה באזור המפרץ בספטמבר 2012, והוגדר על ידי ארגון הבריאות העולמי כ"סכנה לעולם".

בשבוע שעבר התפטרו ארבעה רופאים בבית חולים בג'דה שבערב הסעודית, לאחר שסירבו לטפל בחולים בנגיף מחשש להידבקות. הנסיך מיתעב אמר בשם אביו, המלך עבדאללה, כי הדיווחים על הנגיף הם "מוגזמים וכוזבים - לא הגענו לשלב של מגיפה". עם זאת, המלך פיטר את שר הבריאות, עבדללה אל-רביע.

נגיף ה-MERS מוגדר כבעל תסמינים דומים לסארס, שהתפרץ באסיה ב-2003 והדביק 8,273 בני אדם, שמתוכם כ-9% מתו כתוצאה מהמחלה.