מאמן ברצלונה לשעבר מת מסרטן בגיל 45

יום עצוב לקבוצת הכדורגל ברצלונה: המאמן לשעבר טיטו וילאנובה, שהתפטר בקיץ לאחר שחלה בסרטן הלוע, מת בגיל 45. הוא הצעיד את הקבוצה בשנה שעברה לאליפות, אך המחלה מנעה ממנו להמשיך

טיטו וילאנובה (רויטרס)

מאמן קבוצת הכדורגל ברצלונה לשעבר טיטו וילאנובה מת הערב (ו') בגיל 45 לאחר מאבק ארוך במחלת הסרטן. "מועדון הכדורגל ברצלונה אבל על מותו של טיטו וילאנובה. הלוואי שינוח על משכבו בשלום", נכתב בהודעה רשמית של המועדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וילאנובה, יליד קטלוניה, החל את הקריירה שלו כקשר בקבוצת המילואים של ברצלונה. הוא מעולם לא שיחק בקבוצה הבכירה, ועבר בין שורת קבוצות בספרד כולל סלטה ויגו ומאיורקה. לאחר שפרש ממשחק פעיל, הוא מונה לעוזר מאמן ברצלונה, ובשנת 2012 למאמן ראשי.

במהלך העונה שעברה יצא וילאנובה לחופשה לאחר שלקה בסרטן הלוע, והוחלף בעוזרו ג'ורדי ראורה למשך שלושה חודשים. לאחר מכן שב וילאנובה לקווים וזכה באליפות ספרד.

אלא שהמחלה הכריעה אותו, ובקיץ הוא התפטר בשל מצבו הבריאותי שלדבריו לא אפשר לו לתפקד כמאמן. הוא הוחלף בתפקיד בחררדו "טאטה" מרטינו מארגנטינה, מאמנה הנוכחי של הקבוצה.

מאמן צ'לסי, ז'וזה מוריניו, שהיה יריבו של וילאנובה כשאימן את ריאל מדריד בעונה שעברה הביע צער על מותו. "זהו יום עצוב לכדורגל, לברצלונה וקודם כל למשפחתו וחבריו. בשם כולנו בצ'לסי אני שולח תנחומים בזמן הקשה הזה".