אסון המעבורת: אותרו גופות של 48 נערות נוספות

צוותי החילוץ בדרום קוריאני נחרדו לגלות גופות של 48 נערות בתא בודד במעבורת שטבעה. האחראים על החיפוש מעריכים כי בתא סמוך נמצאות 50 גופות נוספות

אסון המעבורת, ארכיון (AP)

הטרגדיה שלא יודעת סוף: צוללנים הסורקים את האזור שבו נמצאת המעבורת הדרום קוריאנית ששקעה, מצאו היום (ו') באחד מתאי הנוסעים את גופותיהן של 48 בנות צעירות הלבושות באפודי הצלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הן אותרו בתא שיכול להכיל שלושים בני אדם בלבד, דבר המעיד על הבהלה שאחזה בהן כשנאלצו להידחס לחדר בשעה שהספינה נטתה על צידה. עד כה מצאו המחלצים 185 גופות, אך על פי ספירה שנערכה בטרם יצאה לדרך, יותר ממאה נערים ונערות נוספים צפויים להימצא בקרקעית.

"המעבורת נמצאת בקרקעית הים, כשצידה הימיני פונה כלפי מעלה", אמר אחד הקצינים האחראים לחיפושים אחר גופות הנעדרים. "כעת מנסים המחלצים להגיע לחדר שינה גדול שבו הם מעריכים כי נמצאות גופותיהן של חמישים נערות נוספות".

קצינים בצי הדרום קוריאני הבהירו כי התנאים לאיתור הגופות נותרו קשים, בין היתר בשל שורה של אתגרים שמציבה מלאכת החיפושים. "הראות רעה מאוד ועצמים רבים חוסמים את הדרך לפתחים בספינה", הבהירו לכלי התקשורת הרבים המסקרים את הנושא. "לא ניתן לפתוח חלק מהדלתות בגלל לחץ המים, נאלצנו לשבור חלונות מסוימים כדי להתקרב".

מהממצאים עד כה עולה כי מרבית ההרוגים לבשו אפודי הצלה, דבר שהקשה עליהם לנטוש את המעבורת ברגע שצללה לקרקעית. "הצוללנים שלנו נאלצו להוריד את האפודים מהגופות על מנת להוציא אותם מהספינה", הוסיף הקצין.

בינתיים מאמצי המחלצים נתקלים בקשיים, בעיקר מצד מזג האוויר שהופך לסוער, ולזרמים עזים שגורמים לחיפושים להפוך לכמעט בלתי אפשריים. "נמשיך לפעול עד שנגיע לכל הנעדרים", הבטיחו בדרום קוריאה.