נוסע שיכור התפרע, הטייס צעק "חטיפה"

בהלה נרשמה לאחר שהתקשורת האינדונזית דיווחה כי מטוס נוסעים אוסטרלי נחטף בעיר באלי. זמן קצר לאחר מכן התברר כי מדובר היה בנוסע שהתפרע וניסה להתפרץ לתא הטייס, שנבהל והודיע על ניסיון חטיפה. ה"חוטף" נעצר על ידי המשטרה המקומית

חטיפה מסתורית, אילוסטרציה (רויטרס)

בעוד הרשויות באוסטרליה עסוקות בחיפושים אחר טיסת MH370 שהתרסקה בלב ים - "אסון תעופה" חדש כמעט והסיט את הדיון הציבורי ביבשת: במשך דקות ארוכות דיווחו כלי התקשורת באינדונזיה כי מטוס נוסעים אוסטרלי נחטף על ידי אלמוני בנמל התעופה בבאלי. הדבר גרם לבהלה אדירה, עד אשר התבררו הנסיבות האמיתיות של המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ערוץ הטלוויזיה "מטרו טי-וי" האינדונזי היה הראשון לגרום לדאגה כשדיווח שהמטוס של חברת וירג'ין בלו נחטף בשעה שהיה בדרכו לעיר באלי שבמדינה, דקות לאחר מכן התברר כי המטוס לא היה כלל בסכנה לאורך השהות האוויר.

בהמשך צוטטו גורמים רשמיים במדינה כאומרים שאחד הנוסעים ניסה להתפרץ לתא הטייס, זה בתגובה זעק "חטיפה" ברשת הקשר וגרם להיערכות מיוחדת במקום. כוחות משטרה רבים הוזעקו לנמל, אך גם הם גילו כי לא מצפה להם עבודה רבה.

זמן קצר לאחר מכן אמר הגורם כי האיש נעצר על ידי הרשויות במקום, מחברת התעופה נמסר במקביל כי מדובר היה בנוסע שיכור שהתפרע. ככל הנראה מדובר היה באי הבנה של הצוות במטוס. עוד נמסר כי איש מהנוסעים ואנשי הצוות לא נפגע במהלך "ניסיון ההשתלטות".

במשך דקות ארוכות עקבו כלי התקשורת באוסטרליה במתח אחר הנעשה בנמל התעופה, בהלה עזה נרשמה בציבור המקומי, אך לאחר ההודעה הרשמית של חברת התעופה, נרגעו הרוחות.