אסון המעבורת: עימות בין משפחות הנעדרים לבכירים

בשעה שמניין ההרוגים באסון טביעת המעבורת עלה ל-181 בני אדם, משפחות הנעדרים המתוסכלות, הממתינות על החוף, תקפו שר בממשלה ואת מפקד משמר החופים שהגיעו לעדכן אותם על מצב החיפושים. במקביל, תקלות נמצאו בסירות ההצלה במעבורת זהה לזו שטבעה

המשפחתות מתעמתות עם בכירים (רויטרס)

קרובי משפחתם המתוסכלים של עשרות נוסעי המעבורת Sewol, שעדיין מוגדרים נעדרים לאחר טביעת הספינה בשבוע שעבר, התעמתו הלילה (ו') עם בכירים בממשלה ובמשמר החופים. לטענת בני המשפחה, מאמצי החיפושים של הרשויות אינם מספיקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת העימות החריף, תקפו הקרובים את שר הדיג הדרום קוריאני וגם את מפקד משמר החופים, האמון על מבצע החילוץ. בני המשפחות החלו לקרוע את בגדיהם של הבכירים הקוריאנים, שהגיעו לעיירה ג'ינדו, שם מתרכזים החיפושים אחר הנעדרים.

במקביל, עלה מספר ההרוגים בטביעת המעבורת ל-181 בני אדם. בנוסף לכך, חקירת התאונה חשפה תקלות בסירות ההצלה המותקנות במעבורת זהה לזו שטבעה ביום רביעי שעבר. המעבורת בה נמצאו התקלות נמצאת בבעלות חברת הספנות של הספינה Sewol.

חילוץ הגופות נמשך (רויטרס)

במשמר החופים הדרום קוריאני ציינו כי לפחות 700 צוללנים עובדים סביב השעון על מנת לחלץ את גופות הלכודים משרידי הספינה הטרופה. "אנחנו עושים את העבודה שלנו", אמר מפקד משמר החופים לבני המשפחות הזועמים. "גם אנחנו מרגישים מתוסכלים כמוכם. אנחנו מנסים להביא את כל הציוד שאנחנו יכולים על מנת לבצע את המשימה."