מפגן שרירים: רוסיה פתחה בתרגיל בגבול אוקראינה

בתגובה למבצע הצבאי של אוקראינה נגד מוקדים פרו רוסיים במדינה, פתח הצבא הרוסי בתמרון סמוך לגבול המזרחי עם אוקראינה . "אם מכונת המלחמה לא תעצור, היא תוביל להרוגים רבים", הזהיר שר ההגנה הרוסי. פוטין: אם הצבא האוקראיני ייפעל כנגד עמו – יהיו לכך השלכות

מתכוננים לקרב במזרח אוקראינה (רויטרס)

מתיחות שיא במזרח אוקראינה: רוסיה פתחה היום (ה') בתרגיל צבאי נרחב סמוך לגבול עם אוקראינה, במה שנתפס כתגובת נגד למבצע האוקראיני נגד מוקדים פרו רוסיים במזרח המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אם מכונת המלחמה לא תעצור, היא תוביל להרבה מאוד הרוגים ופצועים", התריע שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו בתקשורת הרוסית. "גם התרגיל המתוכנן של כוחות נאט"ו ושל פולין בים הבלטי אינו תורם לשיפור המצב באזור. אנו ערוכים להגיב להתפתחויות במצב".

לפי דיווחים במזרח אוקראינה, הצבא הרג היום חמישה פעילים פרו רוסים, בפעולה שעוררה תגובה נזעמת מנשיא רוסיה פוטין. נשיא רוסיה הזהיר את אוקראינה כי יהיו השלכות להפעלת הצבא האוקראיני נגד עמו. בקייב אמרו בתגובה כי ההרוגים היו "טרוריסטים".

בוועידה שנערכה בז'נבה בשבוע שעבר החליטה הקהילה הבינלאומית להגדיר את החמושים במזרח אוקראינה, בהם הפעילים דוברי הרוסית, כעבריינים. על פי הבנות שהושגו בין רוסיה, ארצות הברית והאיחוד האירופי - על החמושים להתפרק מנשקם.