כשאובמה פגש את הרובוט אסימו

הנשיא האמריקני, שמבקר ביפן, זכה לקבלת פנים מתכתית עם הגיעו למוזיאון המדע בטוקיו - הוא שוחח עם הרובוט המפורסם של חברת הונדה וחזה בו קופץ, רץ ויוצא מגדרו כדי להרשימו. אובמה הגדיר את הפגישה כ"קצת מוזרה" ואמר על רובוטים נוספים שראה: "חלקם היו קצת מפחידים - הם היו חיים מדי"

"אדוני הנשיא אני אסימו, רובוט אנושי, זהו תענוג לפגוש אותך" - כך החל המפגש הלא שגרתי בין נשיא ארה"ב ברק אובמה לרובוט ASIMO של חברת הונדה היפנית, שקיבל את פניו של אובמה בביקורו במוזיאון המדע בטוקיו. הרובוט הפגין את יכולותיו בפני האורח המכובד - רץ, שיחק כדורגל ודיבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עבודה מצוינת", אמר הנשיא אחרי שהצליח לעצור כדור שהרובוט בעט לעברו. אובמה ראה רובוטים נוספים במהלך הביקור במוזיאון שנקרא "מיראייקאן" (בניין העתיד ביפנית) ובהם רובוט שמיועד למשימות חילוץ, רובוט לעבודות מדויקות ואפילו רובוטי תקיפה למטרות צבאיות.

נשיא ארה"ב, שפינה זמן יקר בלוח הזמנים שלו לטובת הביקור הטכנולגי אמר: "ראינו רובוטים מדהימים באמת, אני חייב להגיד שחלקם היו קצת מפחידים - הם היו חיים מדי".

אובמה נמצא באסיה במסגרת ביקור של שבוע בארבע מדינות שונות. היום הוא יומו היחידי של הנשיא האמריקני ביפן, שיבקר בהמשך בדרום קוריאה, במלזיה ובפיליפינים, מדינות המוגדרות כבנות ברית במזרח אסיה.