חלק מהמטוס המלזי נשטף לחוף?

האם הפסולת שנמצאה על חוף הים במערב אוסטרליה היא למעשה חלק מהמטוס המלזי הנעלם? דובר הלשכה לבטיחות אווירית במדינה אמר: "הגילוי מעניין". כעת, ממתינות הרשויות לקבלת תוצאות הבדיקה של הממצא

ארכיון (AP)

האם תעלומת המטוס המלזי תסתיים בחוף הים? הרשויות באוסטרליה חוקרות פסולת שנשטפה לחופה של העיר אוגוסטה שבמערב אוסטרליה, בכדי לקבוע אם מדובר בחלק ממטוס הנוסעים של מלזיה איירליינס שנעלם בחודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כלי התקשורת באוסטרליה דיווחו על גילוי הפסולת והסבירו שהיא נמצאה סמוך לאזור שבו ניסו הצוללנים לאתר את שרידי המטוס ואת הקופסה השחורה במי האוקיינוס. מדוברות הלשכה לבטיחות אווירית באוסטרליה נמסר שהגילוי "מעניין" וכי הם ממתינים לקבלת תוצאות הבדיקה מתחנת המשטרה שאליה נמסר היום (ד') העצם.

סיום החיפושים אחר הקופסה השחורה: בעוד פחות משבוע

ביום שבת דווח בעולם כי המפקחים האוסטרלים על החיפושים אחר המטוס המלזי הנעדר אמרו שהחיפוש התת ימי אחר הקופסה השחורה של המטוס צפוי להסתיים בימים הקרובים. ספינה לחיפוש תת ימי השייכת לצי האמריקני סרקה באותו יום את קרקעית האוקיינוס ההודי בחיפוש אחר שברים של המטוס האבוד, שנעלם מהרדאר לפני כחמישה שבועות.

החיפושים יסתיימו בימים הקרובים (AP)

החיפוש התקיים באזור שבו קלטו משדרים אותות, ממה שהוא ככל הנראה אחת הקופסאות השחורות של המטוס, לפני שהסוללות שלה התרוקנו. שטח החיפושים צומצם משמעותית, והוא עומד כעת על 10 קילומטרים רבועים.

זהו השבוע השביעי לחיפוש המסיבי אחר העדויות שישפכו אור על גורלו של המטוס. "מזג האוויר כעת לטובתנו ואנו מפעילים ציוד תת ימי כדי שנוכל להשלים את החיפוש באזור הנוכחי בתוך חמישה עד שבעה ימים", מסרו האוסטרלים ביום שבת.