ארה"ב תעביר לצבא המצרי 10 מסוקי קרב

האם האמריקנים חוששים מאיבוד השפעתם במדינת הנילוס? אחרי הדיווחים על עסקה חסרת תקדים בין מוסקבה לקהיר, שמבסגרתה יועברו למצרים מטוסי מיג 35, הודיעה ארה"ב שתספק למצרים 10 מסוקי קרב מסוג אפאצ'י. "הסיוע יעזור למלחמה בטרור בסיני", אמר מזכיר ההגנה האמריקני הייגל

המסוקים יסייעו במלחמה בטרור. ארכיון (קובי גדעון, לע"מ)

לאחר שאתמול (ד') דווח כי רוסיה צפויה למכור בקרוב 24 מטוסי קרב מתקדמים מסוג מיג 35 למצרים, מהלך שמהווה עדות נוספת למשבר העמוק ביחסי ארה"ב- מצרים, סיכמו אמש מזכיר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל ומקבילו המצרי הקולונל סדקי סובחי על העברת 10 מסוקי קרב מסוג אפאצ'י לצבא המצרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עסקת המסוקים יוצאת לפועל לאחר שנבלמה ברגע האחרון על ידי ארצות הברית, עוד בתקופת שלטונו של הנשיא המודח מוחמד מורסי.

בשיחה שניהל מזכיר ההגנה האמריקני הייגל עם הקולונל סובחי, הוא אמר לו כי המסוקים החדשים נועדו לסייע לצבא המצרי במלחמתו בקבוצות הטרור הפועלות בחצי האי סיני. הייגל הוסיף כי העברת המסוקים תסייע לביטחונה של מצרים והן לביטחונה של ישראל.

אתמול מסרו מקורות רשמיים, רוסיים ומצריים, כי קהיר עומדת לחתום עם מוסקבה על עסקה לאספקת 24 מטוסי קרב מתקדמים ביותר מסוג מיג-35.

מדובר בנשק שטרם סופק לשום מדינה אחרת וכעת, כך על פי הדיווחים, נמצאת במצרים משלחת של יועצים רוסים. יש לציין כי זהו שינוי דרמטי במצב שבו עמדה קהיר מאז הסכם השלום ב-1979.