אובמה מאבד את קהיר לטובת פוטין?

גורמים במצרים וברוסיה אומרים כי שתי המדינות עתידות לחתום בקרוב על הסכם למכירת 24 מטוסי קרב מסוג מיג 35 ממוסקבה לקהיר. מדובר בנשק שטרם סופק לשום מדינה אחרת וכעת, כך על פי הדיווחים, נמצאת במצרים משלחת של יועצים רוסים

שינוי דרמטי במצרים? מקורות רשמיים, רוסיים ומצריים, מדווחים כי קהיר עומדת לחתום עם מוסקבה על עסקה לאספקת 24 מטוסי קרב מתקדמים ביותר מסוג מיג-35.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בנשק שטרם סופק לשום מדינה אחרת וכעת, כך על פי הדיווחים, נמצאת במצרים משלחת של יועצים רוסים. יש לציין כי זהו שינוי דרמטי במצב שבו עמדה קהיר מאז הסכם השלום ב-1979.

בתוך כך, הודיעה מוקדם יותר השבוע ועדת הבחירות העליונה של מצרים על שני המועמדים הסופיים לתפקיד נשיא מצרים בבחירות שייערכו במדינה בין 26 ל-27 במאי.

לוועדה הוגשו רק שני טפסי מועמדות חתומים: האחד - של שר ההגנה המתפטר, עבד אל-פתח א-סיסי, שהכיל למעלה מ-188 אלף חתימות והשני, של המועמד לנשיאות בעבר וחבר הפרלמנט המצרי, חמדין סבאחי, שהציג רק 31 אלף חתימות. עקב כך, ברור כי רק שניהם יתחרו זה מול זה על תפקיד הנשיא בבחירות בחודש הבא.

ועדת הבחירות המצרית הודיעה על קבלת הטפסים משני המועמדים, כמה שעות לאחר פקיעת המועד האחרון להגשתם - מה שאומר כי רק שניהם יתמודדו בבחירות. עם זאת, ההכרזה הרשמית על מועמדותם צפויה ב-2 במאי, יום לפני שתחל במצרים תעמולת הבחירות. מועמד יוכרז כמנצח רק אם יצבור למעלה מ-50% מהקולות.