מחאה עירומה בצרפת: חשפו שדיים נגד "המגיפה הפאשיסטית"

כשעל חזן החשוף מרוחים צבעי דגל האיחוד האירופי צעדו נשים בצרפת במחאה על התפשטות הימין הקיצוני. ההפגנה העירומה כוונה נגד מנהיגת תנועת הימין הצרפתית לה-פן לקראת הבחירות לפרלמנט האירופי. צפו במחאה

הבחירות לפרלמנט האירופי ייערכו רק ב-25 במאי, אבל כמה פעילות פמניסטיות, כבר בשיאה של התעמולה. 23 פעילות התפשטו וכשהן ללא חלק עליון יצאו הבוקר (ג') למצעד מחאה נגד מה שהן מכנות "המגפה הפאשיסטית", שלטענתן, מתפשטת באירופה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשים התייצבו עם תמונות וסמלים נאצים, כשעל חזן החשוף מרוחים צבעי דגל האיחוד האירופי, ויצאו לכיוון המטה של מארין לה פן, מנהיגת תנועת הימין הצרפתית, "החזית הלאומית". שם, הן הפגינו במחאה על השקת הקמפיין של לה פן לקראת הבחירות לפרלמנט האירופי.

הפעילות המעורטלות טוענות שמפלגות ימניות מרחבי אירופה יצרו לקראת הבחירות חזית אחידה שתעצים את הכוח הקיצוני - בפרלמנט האירופי.

"יש לנו תכנית איך לטפל במגיפה"

"אנו כאן היום כדי להכריז שהפשיזם, המגיפה הפאשיסטית מתפשטת לכל מקום", קראה אינה שבצ'נקו, מנהיגת המפגינות. "היום אנו מתחילות את הקמפיין הבינלאומי שלנו, פעילים ופעילות מגיעים מכל רחבי אירופה כדי לקחת חלק באקשן. אנו מכריזות על תחילת הטיפול שלנו במגיפה הזו, אנחנו יודעות איך לטפל בה, יש לנו תכנית".

החזית הלאומית הצליחה לרשום כבר מספר הצלחות מרשימות, במהלך הבחירות האזוריות שנערכו בצרפת - בחירות שעודדו את ההנהגה של החזית, ושל מארין לה פן, שמתכוננת להפוך לפני חזית הימין, לא רק בצרפת, אלא באירופה כולה.