ילד התקשר מהמעבורת: "הצילו, אנחנו טובעים"

"קולו רעד והוא נשמע לחוץ", סיפר איש צוות החירום שקיבל את השיחה הראשונה מילד שהיה על המעבורת הדרום-קוריאנית ודיווח על האסון. 104 גופות נמשו עד כה מן המים ו-200 נוספים מוגדרים נעדרים, ביניהם הילד שביצע את שיחת החירום

ממתינים לאחד מ200 נעדרים (רויטרס)

כ-104 גופות כבר נמשו מן המים ובעוד ש-200 בני אדם נוספים מוכרזים כנעדרים, נחשף היום (ג') כי קריאת המצוקה הראשונה שנשמעה מן המעבורת הדרום-קוריאנית שטבעה - בוצעה על ידי אחד הילדים, שלוש שעות אחרי שכלי השיט החל לשקוע. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הצילו! אנחנו בספינה ואני חושב שהיא טובעת", אמר הילד בשיחה עם כוחות ההצלה, שביקשו ממנו לתת את הטלפון לקברניט. הילד שאל: "אתה מתכוון למורה?".

על פי הדיווחים בכלי תקשורת בעולם, שם משפחתו של הילד הוא צ'וי, ששמו נמצא ברשימת הנעדרים. "קולו נשמע רועד ולחוץ", סיפר קצין כיבוי אש שקיבל את השיחה שהועברה ממרכזיית החירום. "לקח זמן עד שהבנו שמדובר במעבורת".

בינתיים, ממשיך מניין הקורבנות באסון הספינה הדרום קוריאנית לעלות עם מציאתן של עוד ועוד גופות בלב ים. גורם רשמי המעורב במבצע חילוץ הגופות הודיע הלילה כי מספרם הרשמי של ההרוגים באסון הוכפל - ועלה מ-52 שלשום ל-104 קורבנות, עם הוצאתן מהמים של גופות נוספות.

"משינו מהמעבורת השקועה 104 גופות, והמאמצים לחיפוש נעדרים נוספים עדיין נמשכים", אמר הגורם לסוכנויות הידיעות. בשלב זה עוד כ-200 בני אדם מוגדרים נעדרים. בתמונות העצובות הזורמות מהמדינה, ניתן לראות את סירות המשטרה מגיעות מלב הים בזו אחר זו, כשעל כל אחת עוד ועוד גופות שנמשו מהמעבורת.

מאות ספינות חילוץ, עשרות מסוקים ולמעלה מ-600 מחלצים וצוללנים ממשיכים בהליכי חילוץ הגופות מהמעבורת, ששקעה במימי הים לפני כשבוע בזמן שעשתה את דרכה לאי הנופש ג'ג'ו שבדרום המדינה.

קרובי המשפחה של הנעדרים התבקשו למסור דגימות די.אן.איי בכדי להקל על הליך זיהוי הנספים. גופות הקורבנות מועברות בזו אחר זו לאי ג'ינדו, הקרוב לאזור האסון - שם מרכזים אותן באוהל גדול. לאוהל מגיעות המשפחות לצורך המלאכה הקשה של זיהוי יקיריהן.