שנה אחרי הפיגוע: מרתון בוסטון יוצא לדרך

שנה חלפה מאז הרעידו שני פיצוצים עזים את העיר בוסטון וגרמו למותם של 3 בני אדם. היום ייערך המרוץ לראשונה מאז מתקפת הטרור, תחת כוננות מוגברת של כוחות הביטחון. בין היתר, לא תורשה כניסה למתחם עם תרמילי גב, שלטים גדולים ולמי שלא נרשם למקצים מראש

שנה אחרי הפיגוע במרתון בוסטון, שגבה את חייהם של שלושה בני אדם, 36 אלף רצים צפויים להשתתף היום (ב') באירוע הספורט השנתי בעיר. בצל החשש ממתקפות נוספות, משטרת בוסטון נערכת בכוחות מתוגברים על מנת לאבטח את מסלול הריצה, לאורך 42 קילומטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים רשמיים במדינת מסצ'וסטס התייחסו היום להיערכות המיוחדת לקראת האירוע ואמרו כי נעשו מאמצים כבירים כדי להבטיח שאירועי אשתקד לא יחזרו על עצמם. בעקבות העבודה כי הפצצות שהופעלו בצד מסלול המרתון בשנה שעברה נארזו בתרמיל גב, החליטו מארגני המרתון כי השנה לא תורשה כניסה למתחם המסלול עם תיקים.

התאחדות האתלטיקה של בוסטון, המארגנת את האירוע, קראה גם לצופים להימנע מהגעה לאזור המרתון עם תרמילי גב ותיקי יד. צופים ומשתתפים שיגיעו עם מנשאי מים המכילים יותר מליטר אחד וגם ווסטים המכילים כיסים לא יורשו להיכנס לאזור המסלול.

בנוסף, השנה לראשונה לא יורשו להשתתף במרתון רצים אקראיים, שלא נרשמו מראש למקצים. בין האיסורים השונים, לא ניתן יהיה להניף גם דגלים ושלטים גדולים.

שניות לאחר הפיגוע (AP)

הפיגוע בשנה שעברה: בן 8 נהרג

"אנחנו מודעים לכך שהרבה אנשים רוצים להשתתף באופן כלשהו במרתון על מנת להביע תמיכה", נמסר בהצהרה של ההתאחדות לאתלטיקה של בוסטון. "אבל אנו מבקשים מאלה שאינם משתתפים באופן רשמי בתחרות להימנע מלהיכנס למתחם, כדי להבטיח את שלומם שלהם ושל הרצים".

הפיגוע במרתון בוסטון התרחש ב-15 באפריל בשנה שעברה, שעות ספורות לאחר תחילת המרוץ. שתי פצצות שהונחו בסירי לחץ על מסלול הריצה, במרחק של כמה עשרות מטרים אחת מהשנייה, הביאו למותם של שלושה בני אדם, בהם ילד כבן 8, ולפציעתם של כ-170 נוספים.

טמרלן ודז'וחר צרנייב (AP)

מספר ימים לאחר הפיגוע ניהלו סוכני וחוקרי ה-FBI מצוד אחר מבצעיו, האחים טמרלן (26) ודז'וחר (19) צרנייב. במהלך המרדף אחר השניים, התנהלו חילופי אש בין כוחות הביטחון לשוטרים, שבמסגרתם נהרג מחבל אחד, טרלן צרנייב.

דז'וחר, שהצליח להימלט מידיהם של השוטרים, ברח רגלית והתחבא באחת משכונות העיר. עוצר הוטל על מטרופולין בוסטון במסגרת מצבע מיוחד ונרחב של המשטרה, בהשתתפות אלפי שוטרים, שבסופו אותר דז'וחר, כשהוא מדמם ופצוע קשה.