"תתעורר, בבקשה!": נמשך חילוץ הגופות מהמעבורת

בני המשפחות של הנעדרים באסון הספינה הדרום קוריאנית שהתהפכה ביום רביעי עדיין ממתינים לראות את פני יקיריהם. לרוע מזלם, הנעדרים היחידים שנמצאו אותרו ללא רוח חיים ובני המשפחות מתקשים לקבל את הבשורה. מניין ההרוגים עלה ל-52 והחיפושים אחר יתר הנעדרים עדיין נמשכים

גופות הנספים באסון הספינה הדרום קוריאנית ממשיכות להיאסף. בתמונות מכמירות לב ניתן לראות את סירות המשטרה מגיעות מלב הים בזו אחר זו, כשעל כל אחת מספר גופות שנמצאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק מקרובי המשפחה שהמתינו ליקיריהם הנעדרים וראו את גופתם, סירבו לקבל את רוע הגזירה. אחד מהם אף צעק: "תתעורר! תתעורר, בבקשה!".

"תתעורר, בבקשה!" (רויטרס)

לפחות 52 בני אדם מתו בהתהפכות הסירה שאירעה ביום רביעי, וכ-250 איש עדיין מוגדרים נעדרים. 174 אנשים חולצו זמן קצר לאחר שהספינה שקעה אך מאז לא נמצאו ניצולים נוספים.

יחד עם זאת, יותר מ-560 צוללנים ממשיכים גם היום לצלול במי הים הקפואים. יחד עם 34 מטוסים ו-204 סירות, הם מנסים לאתר את הנעדרים. במקביל לכך, התבקשו קרובי המשפחה של הנעדרים להגיש דגימות די.אן.איי בכדי להקל על זיהוי הנספים.

פינוי הגופות נמשך (רויטרס)

קפטן הספינה: "הלכתי לחדר השינה כשזה קרה"

הקפטן שנטש את המעבורת, בזמן שזו שקעה מול חופה של קוריאה הדרומית, התנצל אתמול בפני משפחות הקורבנות וניסה להסביר מה התרחש על הסיפון באותם רגעים. כשהוא ניצב מול מצלמות הטלוויזיה וראשו מורכן, הודה הקפטן לי ג'ון סאוק כי הוא שעיכב את ההוראה לנטוש את המעבורת כיוון שחשב שהים היה קר מדי ושהנוסעים, רובים ילדים, ייסחפו במים.

"נתתי הוראות באשר לנתיב, ואחרי זה הלכתי לזמן קצר לחדר השינה כשזה קרה", אמר הקפטן. "באותו זמן הזרמים היו מאוד חזקים והטמפרטורה של המים היתה נמוכה וחשבתי שאם אנשים יעזבו את המעבורת, בלי שיקול דעת מתאים כשהם לא לובשים חליפת הצלה, הם ייסחפו וייתקלו בקשיים אחרים".

חקירת התאונה מתמקדת בשלב זה בפנייה חדה שביצעה המעבורת זמן קצר לפני שהחלה לשקוע, ובשאלה האם פינוי יעיל ומהיר יותר יכול היה להציל חיים. החוקרים אף יבקשו לקבוע האם הקפטן אכן נטש את הספינה בטרם סיים את תפקידו.

במקביל לדיווחים על מניין ההרוגים ההולך ועולה, דיווחה המשטרה במדינה כי סגן מנהל בית הספר התיכון, שמרבית תלמידיו טבעו באסון, נמצא שלשום תלוי וללא רוח חיים. סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית דיווחה כי גורמים במשטרה המקומית מסרו כי סגן המנהל, קאנג מין-קיו בן ה-52, תלה עצמו על עץ בסמוך למקום בו ממתינות משפחות הנעדרים בחוף.