נשואים 70 שנה - ולא נפרדו במותם

סיפור אהבה שנמשך עד המוות, ואולי גם אחריו: קנת' והלן פלומלי נישאו לפני 70 שנה באוהיו. היום, בני הזוג שנהגו להחזיק ידיים בכל ארוחת בוקר, מתו בהפרש של 15 שעות זה מזו. בתם סיפרה: "אבא פשוט לא רצה להשאיר את אמא לבד"

קנת' והלן פלומלי בצעירותם (AP)

הלן וקנת' פלומלי, בני 92 ו-91, מאוהיו שבארצות הברית, שהיו נשואים במשך 70 שנה והחזיקו ידיים בכל בוקר, מתו בהפרש של 15 שעות בלבד אחד מהשני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמונת ילדיהם של בני הזוג סיפרו כי הוריהם היו בלתי נפרדים מרגע פגישתם כשהיו נערים, והם נותרו מאוהבים כשהיו עד סוף חייהם. "ידענו ברגע שהיא הלכה, שגם הוא ילך בעקבותיה מיד", סיפרה בתם לינדה קודי.

כ-12 שעות לאחר מותה של הלן הסתכל עליה אביה קנת' ואמר: "אמא מתה". בשעות שלאחר מכן, כשהוא מוקף בבני משפחה וחברים קרובים, החל לדעוך לאיטו עד שנפטר לפנות בוקר. "הוא היה מוכן למות, הוא פשוט לא רצה להשאיר את אמא לבד", אמרה קודי.

לאחר שהכירו על סיפונה של מעבורת, שם חלקו מיטה משותפת, בני הזוג פלומלי לא נפרדו עוד. הם נישאו במדינת קנטקי, שם חוקי הנישואין אישרו לקנת' הצעיר להינשא יומיים לפני יום הולדתו ה-21. "הוא לא יכול היה לחכות להתחתן עם אמא", סיפר ג'ים, בנם של קנת' והלן.

קנת' עבד כפקח ומכונאי ברכבת ומאוחר יותר כדוור. הוא היה פעיל גם בקהילה הנוצרית-מתודיסטית המקומית כמורה בבית הספר של יום ראשון. אשתו הלן היתה עקרת בית, אך גם היא לימדה בבית הספר אחת לשבוע. בני המשפחה סיפרו כי הלן נהגה לסייע לנזקקים ואף החלה במסורת של שליחת כרטיסי ברכה בחגים ולכל מי שחגג יום הולדת בשכונה.