הקפטן התנצל: "חששתי שהילדים ייסחפו ויקפאו"

כשהוא ניצב מול המצלמות בראש מורכן ביקש הקפטן שנטש את המעבורת הטובעת בקוריאה הדרומית את סליחתן של המשפחות והודה כי הוא נתן את ההוראה לא לעזוב את הספינה. "נתתי הנחיות והלכתי לחדר השינה", שחזר וסיפר כי סירות ההצלה איחרו להגיע. במקביל, התברר כי הנווט שהשיט את המעבורת עשה זאת לראשונה באותו אזור

הקפטן שנטש את המעבורת, בזמן שזו שקעה מול חופה של קוריאה הדרומית עם 476 נוסעיה, התנצל בפני משפחות הקורבנות וניסה להסביר מה התרחש על הסיפון באותם רגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהוא ניצב מול מצלמות הטלוויזיה וראשו מורכן הודה הקפטן לי ג'ון סאוק כי הוא שעיכב את ההוראה לנטוש את המעבורת כיוון שחשב שהים היה קר מדי ושהנוסעים, רובים ילדים, ייסחפו במים.

"נתתי הוראות באשר לנתיב, ואחרי זה הלכתי לזמן קצר לחדר השינה כשזה קרה", אמר הקפטן. "באותו זמן הזרמים היו מאוד חזקים, והטמפרטורה של המים היתה חזקה וחשבתי שאם אנשים יעזבו את המעבורת, בלי שיקול דעת מתאים, אם הם לא לובשים חליפת הצלה, וגם אם כן - הם ייסחפו וייתקלו בקשיים אחרים".

"נתתי הוראות והלכתי לחדר השינה" (AP)

הוא הוסיף וסיפר כי בשלב זה סירות ההצלה עדיין לא הגיעו. "לא היו סירות דיג או סירות אחרות קרובות באותו הזמן", הסביר.

מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות AP כי איש הצוות שניווט את המעבורת בזמן התאונה עשה זאת בפעם הראשונה באותו אזור. לפי הדיווח ברשת סקיי ניוז, התובע הבכיר יאנג ג'ון אין אמר לכתבים שהנווט בן ה-25 ניווט את הספינה בעודה עוברת באזור עם איים רבים וצפופים וזרמים חזקים.

יום רביעי לחיפושים אחר הנעדרים (AP)

הקפטן צולם נוטש את הספינה

הקפטן בן ה-69, תואר על ידי בעלי המעבורת כוותיק בתעשיה, ואחרים כינו אותו "מומחה". אתמול הוא נעצר בחשד לרשלנות ונטישת אנשים בזמן צרה. סאוק צולם כשהוא עוזב את המעבורת בעודה טובעת.

הקפטן תועד נוטש את המעבורת (AP)

איבדו את יקיריהם (AP)

היום נכנסו ליומם הרביעי החיפושים הנואשים אחר מאות הנעדרים שהיו על המעבורת. בשעות הבוקר דיווחה סוכנות הידיעות הסינית "שינואה" כי גופות נוספות נמצאו בתא הנוסעים של הספינה.

במקביל, ממשיכים מאות צוללנים, אנשי משמר החופים והצי לנסות ולהגיע אל 273 נוסעים נעדרים שככל הנראה נלכדו בתוך המעבורת בזמן ששקעה.