תעלומת המטוס המלזי: "החיפושים אחר הקופסא השחורה - יסתיימו תוך שבוע"

שבעה שבועות של חיפושים אינטנסיביים – ועדיין אין זכר למטוס המלזי הנעדר. בכירים אוסטרלים אומרים כי הצליחו לצמצם משמעותית את שטח החיפושים אחר המטוס בהתבסס על האותות שנשלחו, ככל הנראה, מאחת הקופסאות השחורות שלו, והם מאמינים כי יצליחו לסיים את החיפוש בשטח המצומצם בתוך 5-7 ימים

לא נמצאו עדיין שרידים (רויטרס)

בכירים אוסטרלים, המפקחים על החיפושים אחר המטוס המלזי הנעדר, אומרים כי החיפוש התת ימי אחרי הקופסא השחורה - יסתיים בתוך כשבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעת, ספינה לחיפוש תת ימי השייכת לצי האמריקני סורקת את קרקעית האוקיינוס ההודי בחיפוש אחר שברים של המטוס האבוד, שנעלם מהרדאר לפני חמישה שבועות. עד היום לא אותר אף לא חלק אחד מהמטוס, למרות מבצע החיפוש רחב ההיקף שמתנהל מזה שבועות ארוכים.

7 שבועות של חיפושים (AP)

החיפוש הנוכחי מתקיים באזור בו קלטו משדרים אותות, ממה שהוא ככל הנראה אחת הקופסאות השחורות של המטוס, לפני שהסוללות שלה התרוקנו. שטח החיפושים צומצם משמעותית, והוא עומד כעת על 10 קילומטרים רבועים.

החיפוש המסיבי אחר עדויות שישפכו אור על גורלו של המטוס נכנס כעת לשבוע השביעי. "מזג האוויר כעת לטובתנו ואנו מפעילים ציוד תת ימי כדי שנוכל להשלים את החיפוש באזור הנוכחי בתוך חמישה עד שבעה ימים", מסרו האוסטרלים.