ארדואן עתר לביהמ"ש – נגד האינטרנט

אחרי שחסם את טוויטר ויו-טיוב – ובית המשפט הפך חלקית את החלטתו – ראש ממשלת טורקיה דורש פיצויים מהרשת החברתית: ארדואן עתר לבית המשפט החוקתי באנקרה בדרישה שאתרים שהפיצו את הקלטות בהן הוא נשמע לכאורה מורה לבנו להעלים כספים ישלמו לו פיצויים

דורש פיצויים. ר"מ טורקיה ארדואן (AP)

ארדואן נגד האינטרנט - סיבוב נוסף: ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן הגיש עתירה לבית המשפט החוקתי באנקרה בטענה כי ההקלטות שהופצו באינטרנט, ומתארות לכאורה שיחות המעידות על שחיתות בינו לבין בנו, מפרות את זכויות משפחתו והוא דורש פיצויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכישלון של אתרי המדיה החברתית להסיר את ההקלטות של ארדואן ובני משפחתו הם הפרה של זכותו לפרטיות ושל חופש ההתקשרות", נכתב בעתירה. ארדואן מבקש פיצוי של 50,000 לירות טורקיות (81,500 שקלים) מהאתרים בהם הופצו ההקלטות, כך לפי תחנת הטלוויזיה הטורקית NTV.

בחודש שעבר ממשל ארדואן חסם את טוויטר ואת יו-טיוב לאחר שהם שימשו להפצת ההקלטות. באחת ההקלטות נשמע מי שתואר כראש הממשלה מורה לבנו להחביא סכום גדול של כסף. ארדואן עצמו הכחיש את כל ההאשמות נגדו וטען כי הקלטות נערכו בצורה מגמתית.

יו-טיוב עדיין חסום במדינה

בתחילת החודש בית המשפט החוקתי החליט להסיר את ההגבלה על טוויטר בטורקיה בטענה שחסימת הרשת פוגעת בחופש הביטוי, החלטה שארדואן תקף בטענה כי מערכת המשפט נשלטת על ידי אויביו. השבוע נערכו שיחות בין נציגי טוויטר לבין נציגי הממשל הטורקי באנקרה, במהלכן סירבו ברשת החברתית לפתוח משרד במדינה.

אתר שיתוף הסרטונים יו-טיוב נחסם שלושה ימים לפני הבחירות המקומיות בסוף מאי, בחירות בהן מפלגת הצדק והפיתוח בראשות ארדואן רשמה ניצחון בולט. למרות שתי עתירות לבית המשפט להסיר את החסימה מהאתר, יו-טיוב עדיין חסום בטורקיה.