דרום קוריאה: הקפטן שנטש את המעבורת ששקעה נעצר

לאחר שמוקדם יותר היום הוצא נגדו צו מעצר, הקפטן הדרום-קוריאני שנטש את המעבורת ששקעה בדרכה לאי ג'ג'ו כשעליה מאות נוסעים, נעצר בידי כוחות הביטחון במדינה. בתמונה שפורסמה היום, ניתן לראות את הקפטן מחולץ מהספינה, בעוד מאות מנוסעיו, בעיקר תלמידים, טובעים. היום התאבד סגן מנהל ביה"ס שתלמידיו טבעו למוות

הקפטן שנמלט נעצר בידי כוחות הביטחון (AP)

אסון המעבורת בדרום קוריאה שב ומכה גלים: לאחר שהבוקר הוציאו הרשויות במדינה צו מעצר לקברניט הספינה ששקעה ולשני אנשי צוות נוספים, במסגרת חקירת הנסיבות שהובילו לתאונה הקשה, הודיעו הערב (ו') סוכנויות הידיעות במדינה כי הקפטן שנטש את הספינה בזמן שטבעה, נעצר בידי כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לי ג'ון סוק, קפטן המעבורת ששקעה ועליה מאות נוסעים, נעצר - זאת לאחר שבית משפט בדרום קוריאה הוציא נגדו צו מעצר, לאחר שנצפה מחולץ מהספינה השוקעת. מניין ההרוגים בשקיעת המעבורת עלה היום ל-29, ומניין הנעדרים ל-274 - רבים מהם תלמידים בבית ספר במדינה.

חקירת התאונה מתמקדת בשלב זה בפנייה חדה שביצעה הספינה זמן קצר לפני שהחלה לשקוע, ובשאלה האם פינוי יעיל ומהיר יותר יכול היה להציל חיים. החוקרים אף יבקשו לקבוע האם הקפטן אכן נטש את הספינה בטרם סיים את תפקידו.

מחקירה ראשונית התברר כי קפטן המעבורת, ששלח היום התנצלות לבני המשפחה הרבים של הנעדרים, ככל הנראה לא היה בגשר הפיקוד בזמן התאונה. על פי הדיווחים בקוריאה הדרומית, מי ששלט בהגאי הספינה בעת טביעת האנייה היה הקצין השלישי.

במקביל לדיווחים על מניין ההרוגים ההולך ועולה, דיווחה היום המשטרה במדינה כי סגן מנהל בית הספר התיכון, שמרבית תלמידיו טבעו באסון, נמצא תלוי וללא רוח חיים. סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית דיווחה כי גורמים במשטרה המקומית מסרו כי סגן המנהל, קאנג מין-קיו בן ה-52, תלה עצמו על עץ בסמוך למקום בו ממתינות משפחות הנעדרים בחוף.

התשדורות האחרונות בין חדר הבקרה למעבורת: "הצילו, אנחנו בסכנה"

המעבורת שקועה במי הים, השבוע (רויטרס)

מוקדם יותר היום חשפו הרשויות במדינה ראשונה את התשדורות האחרונות בין גשר הפיקוד במעבורת Sewol הטובעת, לבין חדר הבקרה בחופי האי ג'ג'ו - אליו עשתה את דרכה. על פי הרישומים שנחשפו, ניסו קברניטי הספינה במשך דקות ארוכות להבהיר לחדר הבקרה עד כמה מצבם היה חמור בעת שקיעת האנייה.

8:55

גשר המעבורת: חדר הבקרה בג'ג'ו, האם אתם קולטים את השידור מהמעבורת?

חדר הבקרה: כן, כאן חדר הבקרה.

גשר המעבורת: הזעיקו את משמר החופים. הספינה שלנו בסכנה. היא טובעת ברגעים אלו ממש.

8:56

חדר הבקרה: איפה אתם נמצאים? כן, קיבלנו. נודיע למשמר החופים.

גשר המעבורת: הספינה ממש נוטה לצד. אנחנו לא מסוגלים לזוז. בבקשה הגיעו מהר. אנחנו קרובים לאי ביונגפונג.

חדר הבקרה: כן, קיבלנו.

"הזעיקו עזרה. הספינה טובעת" (AP)

9:00

חדר הבקרה: Sewol, כאן חדר הבקרה של ג'ג'ו.

גשר המעבורת: כאן Sewol.

חדר הבקרה: מה מצבכם הנוכחי?

גשר המעבורת: כרגע גוף הספינה הוצף והיא נוטה שמאלה. חללי האוויר הוצפו.

חדר הבקרה: או.קיי. יש נפגעים בנפש?

גשר המעבורת: זה בלתי אפשרי לבדוק את זה כרגע. גוף הספינה נוטה לצדו, אין לנו אפשרות לזוז.

חדר הבקרה: אוקיי. בבקשה לבשו את חליפות ההצלה והתכוננו לאפשרות שאנשים ייאלצו לנטוש את הספינה.

גשר המעבורת: קשה לאנשים לזוז.

חדר הבקרה: אוקיי.

9:05

גשר המעבורת: חדר הבקרה מה קורה עם משמר החופים?

חדר הבקרה: הודענו למשמר החופים.