התפתחות בחקירת טביעת המעבורת בקוריאה הדרומית: הקברניט לא היה בגשר הפיקוד

הרשויות בקוריאה הדרומית ממשיכות לחקור כיצד טבעה המעבורת, שעל סיפונה היו מאות נוסעים, מול חופיה המדינה. על פי הרשויות במדינה, עולה כי קברניט המעבורת לא היה בגשר הפיקוד בעת הטביעה, אלא הקצין השלישי. במקביל, עלה מספר ההרוגים ל-25

מאמצי החילוץ סמוך למעבורת (AP)

מניין ההרוגים בטביעת המעבורת מול חופי קוריאה הדרומית עלה הלילה (ו') ל-25, כך דיווחו צוותי הצלה, הפועלים לחילוץ מאות הלכודים שנותרו בבטן האנייה. על פי הדיווחים, מרבית ההרוגים לא נמשו מתוך הספינה וגופותיהם נמצאו במי האוקיינוס באזור הטביעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, חלה התקדמות בחקירת נסיבות התאונה הימים החמורה, לאחר שהתברר כי ככל הנראה קפטן המעבורת כלל לא היה בגשר הפיקוד בזמן התאונה. על פי הדיווחים בקוריאה הדרומית, מי ששלט בהגאי הספינה בעת טביעת האנייה היה הקצין השלישי. במקביל, קברניט המעבורת, שחולץ ושרד, התנצלו בפני המשפחות של הנעדרים הרבים.

יותר מ-48 שעות לאחר התאונה, כ-270 בני אדם, מרביתם תלמידי תיכון, עדיין מוגדרים נעדרים וקיים חשש כבד לחייהם. כעת ישנו חשש כי מספר ההרוגים יעלה במהירות.

חשש כבד לחיי הלכודים (רויטרס)

אתמול נחשפו חלק מהודעות הטקסט ששלחו בני הנוער שהיו על הסיפון בעת האסון למשפחותיהם. "אני שולח את זה, במקרה ולא אוכל להגיד את זה שוב - אני אוהב אותך, אמא", כתב התלמיד שין יונג-ג'ין לאמו, שהשיבה: "גם אני אוהבת אותך, בן". האם לא הייתה מודעת בעת התכתובת שבנה נמצא בסכנת חיים מיידית. למרבה מזלם, שין ניצל וחולץ משרידי המעבורת, אך רוב בני גילו - וחבריו לספסל הלימודים - לא זכו לגורל דומה.

תלמיד נוסף, קים וונג-קי בן ה-16, כתב הודעה נואשת לאחיו בעת שהספינה נטתה על צידה: "החדר שלי בזווית של 45 מעלות, והטלפון שלי לא עובד כמו שצריך". אחיו ניסה להרגיע אותו וטען שכוחות ההצלה בדרך: "אל תילחץ ותעשה מה שאומרים לך, ותהיה בסדר", כתב לו. קים נמצא ברשימת הנעדרים, ולא הייתה כל תקשורת נוספת בינו לבין משפחתו.