כוכב תאום: מדענים גילו כוכב לכת דומה מאוד לכדור הארץ

טלסקופ של נאס"א איתר את כוכב הלכת Kepler-186f, כוכב הזהה מאוד במרכיביו לכדור הארץ. על הכוכב אף שוררת טמפרטורה המאפשרת זרימת מים על פני השטח - מה שעשוי להעיד על מציאת חיים בעתיד. עם זאת, קרינת השמש על פניו חזקה במיוחד

כוכב הלכת החדש. דומה? (רויטרס)

תגלית חדשה ומרעישה מסעירה את עולם המדע: טלסקופ של סוכנות החלל האמריקנית NASA איתר בחלל כוכב הדומה מאוד במרכיביו ובגודלו לכדור הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכוכב, "קפלר 186-אף" עשוי להיות הכוכב הכי דומה לכדור הארץ שהתגלה עד היום, כך סבורים מדענים שחקרו אותו. הכוכב כמעט זהה בגודלו לכדור הארץ: הוא גדול ממנו בעשרה אחוזים, וככל הנראה ששוררות בו טמפרטורות המאפשרות זרימה של מים על פני הקרקע - זאת בשונה ממאדים, שהוא קר מדי וכוכב הלכת נוגה, בו שוררות טמפרטורות גבוהות מאוד.

המשמעות של קיום מים על שטח הכוכב, ואולי אפילו של ימים ואגמים, מגדילה את הסיכויים למצוא על פניו חיים. עם זאת, כל אורגניזם שאולי מקיים חיים על פני הכוכב, צריך להיות כזה המסוגל להתמודד עם קרינת השמש החזקה השוררת בו.הכוכב שהתגלה מוקף בחמישה כוכבי לכת שכבר מוכרים לאסטרונומים. גילויו תואר בכתב העת "Science" כנקודת ציון מרעישה בדרך לאיתור כוכב לכת נוסף עליו ניתן לקיים חיים, חוץ מכדור הארץ. כעת יעמיקו המדענים במחקר שלו, ואולי בעתיד עוד נגלה שכנים חדשים המרוחקים מאיתנו מרחק של 795 שנות אור.