ארה"ב: לקוח השתלט על שודד בידיו החשופות

תושב פלורידה בן 33 מנע שוד בתחילת השבוע, לאחר שהשתלט על שודד בחנות מכולת. "הוא אמר לי לשתוק או שיירה בי, אבל תפסתי לו את היד והצוואר והפלתי אותו", שחזר הלקוח, שמעשיו תועדו במצלמות האבטחה של החנות והפך לגיבור מקומי

גיבור היום: תושב פלורידה מנע שוד בחנות מכולת במו ידיו, לאחר שהגיח מאחורי השודד והשתלט עליו, תוך כדי שסיכן את עצמו. "אני רק בחור רגיל", טען הלקוח, שזכה לשבחים רבים בתקשורת המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יאנוש ג'וריסו, יליד אסטוניה בן 33, השתקע באזור לפני כ-12 שנים. בתחילת השבוע הוא נכנס לחנות מכולת בדרכו לארוחת צהריים, שממנה תכנן להמשיך לשיט בקייאק - ומנע פשע. "זה היה יותר מעניין מהקייאק", אמר בחיוך לכתבים המקומיים.

מספר צעדים לפניו עמד פרדי ג'ונסון, תושב האזור בן 65, כשמטפחת מכסה את פניו ואקדח - לכאורה - בכיסו. "ראיתי אותו מאיים על הקופאי עם האקדח, ואומר שהוא יירה בו אם יזוז. כשאני נכנסתי לחנות הוא אמר לי לשתוק או שיירה בי", סיפר ג'וריסו.

"אמרתי לו לא להתנגד"

ג'ונסון החל להתקדם לעבר דלפק בית המרקחת שניצב בתוך החנות ודרש תרופות. "שימו את הכדורים בשק או שאירה", צעק לקופאי.

ג'וריסו החל לעקוב אחר השודד וכאשר החל ג'ונסון לבדוק את הכדורים שהעביר לו הרוקח, הוא החליט לתקוף. "תפסתי לו את היד ואת הצוואר כדי להפיל אותו", סיפר. "אמרתי לו לא להתנגד ולנסות להתרומם, אחרת ארביץ לו".

תוך זמן קצר הגיעה המשטרה לאזור, וגילתה כי החשוד לא היה חמוש בנשק אמיתי. ברנדט דיפינו, מפקדת המשטרה המקומית של סרסוטה, פלורידה, הדגישה כי הם אינם ממליצים לאזרחים לנסות ולעצור פושע. אך במקרה זה, לדבריה, המשטרה הייתה "אסירת תודה - בעיניי הוא גיבור, שהצליח לעצור תוקף מסוכן ובכך להגן על הקהילה, תוך כדי שהוא מסכן את עצמו".

גם לאחר שהשוטרים הסבירו לו את הסיכון העצום במעשיו, הוסיף וטען ג'וריסו כי פעל בצורה הנכונה והיה עושה זאת שוב: "אם אתה יכול לעזור, אתה צריך לעשות את זה". השודד ג'ונסון, שככל הנראה רצה למכור את הכדורים באופן לא חוקי, נאשם בשוד מזוין, ובמשטר מייחסים לו אירוע שוד נוסף, בחודש פברואר האחרון.