ניגריה: רוב תלמידות התיכון שנחטפו שוחררו

צבא ניגריה דיווח כי רק שמונה נערות נותרו בידי ארגון הטרור האסלאמי "בוקו האראם", לאחר שנחטפו משער בית ספר במזרח המדינה. "חשבנו שהם חיילים, ועשינו את מה שהם אמרו, בכינו", סיפרה אחת הנערות שניצלו

משבר החטופות בניגריה קרוב לסיום? צבא ניגריה דיווח הלילה (ה') כי רוב תלמידות התיכון שנחטפו שלשום משער בית הספר על ידי טרוריסטים שוחררו. לטענת הצבא, רק שמונה נערות, בנות 15-18, נותרו בידי החוטפים, המשתייכים לארגון האסלאמי "בוקו האראם", בעוד עשרות תלמידות שוחררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן דיווח בכיר בצבא הניגרי כי אחד הטרוריסטים שעומד מאחורי החטיפה נלכד ונעצר. מבצע החילוץ עדיין נמשך, בצל החשש שהחוטפים יפגעו ביתר הבנות. קודם לכן נטען כי הצבא "מתמקד" במקום המחבוא של החוטפים.

במקביל, פרטים נוספים על החטיפה עצמה מתבררים: גורמי ביטחון במדינה מסרו כי הטרוריסטים שיקרו לנערות וטענו כי הם חיילים שנשלחו "להגן עליהן".  "כשראינו את החמושים האלה, חשבנו שהם חיילים, הם אמרו לנו לבוא לשער, ועשינו את מה שהם ביקשו", סיפרה אחת הנערות ששוחררו, גודייה איזייה.

71 נהרגו בפיגוע בתחילת השבוע

לאחר זמן קצר, החלו החמושים לבזוז חנויות במתחם בית הספר והציתו אש בבנין, והנערות הבינו כי טעו: "בכינו", הוסיפה איזייה. בתחילת השבוע נהרגו 71 בני אדם לפחות בפיגוע בתחנת אוטובוס בבירת ניגריה אבוג'ה. 124 בני אדם נוספים נפצעו, לפי הדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, והמשטרה מעריכה כי "בוקו האראם" הוא שעומד גם מאחורי הפיגוע הזה.

בחודש שעבר נהרגו, על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, כ-100 בני אדם בפשיטה של עשרות חמושים על שלושה כפרים במרכז המדינה, זאת על רקע סכסוך אתני מתמשך.

על פי הפרסומים, כ-40 גברים פשטו על הכפרים שבאזור קדונה, כשהם חמושים בסכינים ורובים, החלו לטבוח במקומיים ואף שרפו בתים במהלך התקיפה. "הם לא חסו על נשים וילדים", תיאר תושב האזור שניצל בנס את רגעי האימה, והוסיף כי בשלושת הכפרים שהותקפו, נותרו רק חמישה בתים שעומדים עדיין על תילם.

זוהי רק האחרונה בשורה של תקריות אלימות, במסגרת הסכסוך הנמשך זה שנים בין קבוצות אתניות ודתיות שונות במדינה. רק בחודשיים האחרונים נרצחו כ-130 בני אדם בשתי תקיפות של קיצוניים אסלאמיים על כפרים בצפון-מזרח המדינה. האחראים למעשי הטבח הם המורדים הניגרים, הנאבקים בניסיון ליצור מדינה אסלאמית בדלנית בצפון המדינה, אזור שמרבית תושביו מוסלמים.