מתיחה לא מצחיקה בטקס הזיכרון

שני תיקי גב חשודים נמצאו סמוך לקו הסיום של מרתון בוסטון, במקום בו נערך טקס אזכרה לקורבנות הפיגוע שבו נהרגו בשנה שעברה שלושה בני אדם. משטרת בוסטון עצרה חשוד שעל פי דיווחי עדי ראייה הסתובב יחף באתר וצעק. בתיק שהניח התגלה סיר אורז

בבוסטון ציינו הלילה שנה לפיגוע במרתון בו נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו 264, אך מישהו ניסה ככל הנראה לשבש את האירוע ולמתוח את המשתתפים, שגם ככה עצביהם באירוע כזה מתוחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משטרת בוסטון קיבלה דיווח על שני תיקי גב חשודים סמוך לקו הסיום של המרתון. חבלנים ורובוטים הוזעקו לזירה ונטרלו את החפצים החשודים. ואז, להפתעתם, גילו בתוך אחד התיקים סיר לבישול אורז.

במקביל, דיווחו עדי ראייה על גבר יחף שפניו צבועים בשחור שהסתובב באופן חשוד באתר וצעק מסיבה לא ברורה. הוא אותר ונעצר וכעת מואשם בביצוע מתיחה לא מצחיקה.

התיקים התגלו בזמן שבעיר ציינו שנה לפיגוע במרתון בטקס רב משתתפים. סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, ראש העיר בוסטון ובכירים נוספים הביעו בטקס הזדהות עם משפחות הקורבנות והפצועים, ושיבחו את גורמי ההצלה שסייעו לפצועים הרבים. 

לאחר הנאומים, הקהל חצה ברגל את רחוב בוילסטון - הקטע האחרון של המרתון - והניף את דגל ארה"ב. לאחר מכן עמדו המשתתפים לדקת דומייה, בשעה בה התפוצץ המטען הראשון. בנקודה זו גם נמצאו החפצים החשודים.

המרתון שייערך בשבוע הבא יתקיים תחת אבטחה כבדה, כאשר 36 אלף רצים ועשרות אלפי צופים יעברו בדיקה קפדנית. במרתון יחול איסור על נשיאת תיקי גב - כגון אלו בהם הונחו מטעני הנפץ בשנה שעברה.

ג'וחר צ'רנייב בן ה-20, האח הצעיר שהואשם בביצוע הפיגוע, מחכה להכרעה במשפטו, ועשוי לקבל עונש מוות אם יורשע. אחיו הבכור, טמרלן, נהרג במהלך נסיונות המשטרה לעצרו.