כנגד ארבעה בנים - ונשיא ארה"ב: בבית הלבן חגגו את ליל הסדר

חג הפסח לא פסח גם על מעונו הרשמי של נשיא ארצות הברית: אובמה, בני משפחתו וחברים קרובים התכנסו אמש בחדר האוכל של הבית הלבן, שם חגגו את ליל הסדר עם מצות שמורות, הרבה יין - וקריאה בהגדה

יממה לאחר שיהודים בכל רחבי העולם ישבו לשולחן הסדר, גם מנהיג העולם החופשי התפנה לטעום מצות, חרוסת ולקרוא על עשרת המכות: בבית הלבן בוושינגטון נערכה אמש (ג') סעודת ליל הסדר המסורתית בהשתתפות נשיא ארה"ב, ברק אובמה, רעייתו מישל, בנותיהם סאשה ומלייה, ואורחים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונה ששותפה בחשבון הטוויטר הרשמי של הבית הלבן, נראים אובמה ואורחיו סועדים את ארוחת החג בחדר האוכל, כשעל השולחן המעוטר בפרחים, הונחו מצות שמורות וכוסות יין - כמיטב המסורת. בצלחות של האורחים, וגם בזו של הנשיא, שעיין בהגדה, ניתן היה להבחין בביצה הקשה ובזרוע העוף, שמניחים על צלחת הפסח.

לפני האירוח המסורתי כתב אובמה באיגרת מיוחדת לרגל החג: "נהנה לארח בבית הלבן חברים ואהובים, נספר יחד איתם הסיפור הנצחי של חג הפסח ונהנה לחגוג יחדיו את החירות". אובמה ציין אמש את חג הפסח כהזדהות עם הקהילה היהודית הגדולה בארצות הברית, שבוע לפני שהעולם הנוצרי יציין את חג הפסחא.

טרם הסדר גינה אובמה את אירוע הירי שהתרחש במרכז היהודי בקנזס שלשום, בו נהרגו 3 בני אדם: "האומה כולה צריכה להיות מאוחדת כנגד אלימות פושעת שכזו. עלינו ללחום בבורות, בחוסר הסובלנות ובאנטישמיות שיכולה להוביל למעשים שכאלה. כולנו ילדיו של אלוהים".